Loading
FELIX GLUER

Zasada działania Plotera

FELIX GLUER, to nowoczesne rozwiązanie do precyzyjnego nakładania kleju na gorąco i na zimno – automatyczny ploter klejący CNC. Jest to maszyna uniwersalna i wielozadaniowa, dedykowana dla branży opakowaniowej i POS. Maszyna różni się od zwykłych klejarek tym, że umożliwia jednoczesne nakładanie kleju na kilka elementów o różnych kształtach. Klej nakładany jest z dużą prędkością i precyzją, grubość ścieżki kleju jest identyczna na całej swojej długości. Obszar roboczy maszyny został podzielony na dwa niezależne, ruchome stoły robocze. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest nakładanie kleju jednocześnie na elementy o różnej grubości. Ploter przyspiesza produkcję, wymuszając na pracowniku cykl pracy, eliminuje straty czasu powstające przy ręcznym nakładaniu kleju.

 

 

ZOBACZ JAKIE TO PROSTE!

Przygotuj projekt, ustal kolory ścieżek dla kleju na zimno, na gorąco, przerywanych i liniowych. Umieść stos materiału w ploterze. Rozpocznij cykl nakładania kleju. Klej zostanie dynamicznie nałożony na element lub grupę elementów. Następnie głowica przesunie się do pozycji pauzy i poczeka przez zadany czas, by operator miał szanse zdjąć zaklejony element. Ploter automatycznie uniesie stos elementów do góry o grubość zabranego elementu/elementów. Proces klejenia rozpocznie się ponownie.

 

 

Intuicyjne oprogramowanie CAD-CAM do projektowania ścieżek klejowych

Felix Gluer – to intuicyjne oprogramowanie CAD-CAM, służące do projektowania ścieżek nakładania kleju oraz do sterowania ploterem. Przygotowanie projektu oraz sterowanie odbywa się w jednym oknie programu. Felix Gluer pozwala łatwo tworzyć własne projekty (od prostych linii i kształtów geometrycznych, do najbardziej skomplikowanych ścieżek) lub wczytywać projekty zapisane w formatach CAD (np.DXF), z zewnętrznych programów, co ułatwi pracę firmom, które już korzystają z oprogramowania wyznaczającego ścieżki klejenia.

 

ZALETY OPROGRAMOWANIA

  • dowolna ilość pól pracy w ramach jednego stołu roboczego
  • możliwe nakładanie kleju na grupy elementów
  • automatyczne powtarzanie operacji nakładania kleju
  • dowolny czas postoju pomiędzy cyklami nakładania kleju
  • dowolna liczba presetów
  • operator plotera może w dowolnym momencie łatwo edytować ścieżki nakładania leju
  • rozróżnianie ścieżek różnymi kolorami
  • optymalizacja czasu pracy i zatrudnienia  – ten sam człowiek może obsługiwać maszynę i składać zaklejone elementy
  • szybkie pozycjonowanie i start pracy
  • zliczanie wykonanych sztuk elementów

 

PRZYKŁADOWE OPAKOWANIA PRODUKOWANE Z WYKORZYSTANIEM PLOTERA FELIX GLUER

Zobacz również