Loading

Oppliger

 

Oppliger srl. to znany producent maszyn do laminowania arkusza do arkusza. Firma została założona przez Pana Fernanda Oppligera, urodzonego w Szwajcarii, a którego rodzina zajmowała się produkcją komponentów do budowy zegarków. Od najmłodszych lat życia Fernand pasjonował się mechaniką maszyn precyzyjnych, pomagając przy produkcji.

W powiązaniu z wiedzą mechaniczną, elektryczną, elektroniczną i softwareową uzyskaną na produkcji w rodzinnej firmie, a następnie kultywowana na uczelni powstał jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli maszyn laminujących typu Sintesy S.

Bogata historia rodziny Oppligerów kontynuowana jest przez synów Jerome’a i Glenn’a. Wraz ze zmieniającymi się wymaganiami stawianymi przez rynek maszyny Oppligera ewoluują chcąc dostosować się do panujących trendów. Ostatnim dostosowanym modelem jest seria S³.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami technicznymi.

Sintesy ³ - Laminowanie arkusz do arkusza

Wymiennik i Logistyka palet

Wykładanie zalaminowanych arkuszy na stos odbywa się w sposób automatyczny, a system wyposażony jest dodatkowo w opcję wymiany palet i system logistyki, dostosowany do potrzeb klienta. Wszystkie operacje kontrolowane są przez system S3.

Rozwiązania High-Tech

W maszynie Sintesy zastosowano wiele rozwiązań technologicznie zaawansowanych takich jak automatyczne wykrywanie grubości materiału oraz system video-kontroli pracy maszyny usytuowany w strefie pracy operatora.

Sekcja klejenia

Specjalny dwuwałkowy system z bocznymi ogranicznikami kleju umożliwia łatwe czyszczenie i bardzo dokładną regulację ilości nakładania warstwy spoiwa. Regulacja tego modułu jest możliwa z panelu dotykowego podczas pracy maszyny. Podawanie i poziom kleju regulowane są automatycznie. Cały moduł klejenia jest mobilny w celu łatwego czyszczenia i konserwacji.

Sekcja dociskowa

Sekcja, w której arkusze są dociskane i sprasowywane, w celu idealnego sklejenia. Ta sekcja jest również wyposażona w moduł automatycznego dostrajania się do formatu arkusza oraz w regulację stopnia nakładania się na siebie arkuszy. Wszystkie te ustawiania są wprowadzane z panelu dotykowego, podczas pracy urządzenia.

Sekcja obracająca typu Flip-Flop

Oryginalny, w pełni zautomatyzowana sekcja typu Flip-Flop układa zalaminowane arkusze na palecie w predefiniowanych pakietach, w celu uniknięcia efektów wykrzywienia. Flip Flop pozwala na układanie stosu z odwracaniem lub bez w zależności od potrzeb klienta i zachowywania się materiału.

Podciśnieniowy podajnik do arkuszy wierzchnich

Głowica podajnika arkuszy wierzchnich wyposażona jest w 4 ssawki podnoszące i 4 ssawki wprowadzające. Dodatkowo wyposażona jest w system automatycznego dopasowania do formatu arkusza oraz system zapobiegający pobraniu podwójnego materiału.

Podajnik materiału spodniego

Podajnik arkuszy spodnich to rozwiązanie cierne z bardzo mocnym podsysem, gwarantującym bezpieczne i precyzyjne wprowadzenie materiału do sekcji klejącej. Chromowane wałki prowadzące są dwustronnie kalibrowane. Możliwy do zastosowania jest dodatkowy podajnik wysokiego stosu materiałów. Sekcja ta wyposażona jest w automatyczne ustawienie formatu i kontrolę pobrania podwójnego materiału.

System pasowania arkusza do arkusza

Innowacyjny mechaniczny system pozwalający bardzo precyzyjnie łączyć ze sobą arkusz spodni i wierzchni. Można laminować z naddatkiem górnego arkusza albo bez dzięki specjalnemu wyposażeniu "krawędź do krawędzi".

Matic System S³

W pełni automatyczny system S³ służący do ustawiania maszyny pod format arkusza, z możliwością preselekcji parametrów pracy. To rozwiązanie redukuje czas narządu do 1 – 2 minut, dla kolejnej pracy produkcyjnej. Korekty parametrów pracy i dostrojenie maszyny może być wprowadzane z poziomu panelu dotykowego w trakcie pracy maszyny. System zapamiętuje parametry i ustawienia dla 20.000 prac.

 
 

Specyfikacja techniczna

Szybkość systemu nakładającego klej 60 ÷ 150 m/min
Szybkość podajnika do arkuszy wierzchnich 1.000 ÷ 12.000 sheets/h * (standard 9.000 arkuszy/godzinę)
Materiał/arkusz spodni: Tektura falista, fala F - E – B – C s.f. & d.f. EE – EB – BC d.w.,
laminil, arkusze kartonu litego
Minimalna grubość arkusza spodniego 0,7 mm
Maksymalna grubość arkusza spodniego 10,2 mm
Materiał/arkusz wierzchni 120 ÷ 500 gr/m2 *
Minimalny rozmiar arkusza 500 x 500 mm
Maksymalny rozmiar arkusza 1.650 x 1.650 mm
Wysokość stosu arkuszy wierzchnich 1.700 mm ( max. 2000 kg )

*wartości zmienne w zależności od jakości materiałów i warunków laminowania, wszystkie dane podlegają zmianom technicznym