Loading
ACE Electrostatic

Rozwiązania elektrostatyczne

URZĄDZENIA NEUTRALIZUJĄCE ŁADUNKI

Listwy antystatyczne i systemy nadmuchów mogą być montowane na urządzeniach i maszynach lub w obszarach produkcyjnych, gdzie wyładowania generowane przez ładunki elektrostatyczne stwarzają poważne trudności lub zagrożenia, takie jak pożar czy wybuch. Dzięki wysokiej odporności mechanicznej systemy te zapewniają niezawodność i długą żywotność. Po podłączeniu do zasilania, generują antystatyczny podmuch (nie wyładowanie elektryczne) potrzebny do neutralizacji źródła wyładowań zapewniając pożądany efekt.

Wszystkie potrzeby w zakresie neutralizacji ładunków czy ich generowania omawiamy z klientami indywidualnie oferując optymalne rozwiązania w zależności od problemu technologicznego i warunków/miejsca możliwego montażu urządzenia antystatycznego.

Stąd oferta rozwiązań, jak prezentuje załączony katalog ACE Electrostatic Systemy i Technologie, jest bardzo szeroka.

  ACE Electrostatic Systemy i Technologie

 

UNIWERSALNE LISTWY ANYSTATYCZNE O DUżYM ZAKRESIE DZIAŁANIA

ACE stosuje dwie różne technologie do rozładowania ładunków elektrostatycznych na materiałach:

  • AC (prąd zmienny)
  • DC-pulse (impulsy prądu stałego).

Technologia prądu przemiennego (AC) jest wykorzystywana w listwach typu BN/2P, tutaj konieczny jest zasilacz zewnętrzy typu A/T2NB1. Tego typu listwy pracują efektywnie w odległości do około 30 mm od materiału.

TECHNOLOGIA IMPULSÓW PRĄDU STAŁEGO – DC-Pulse - większa efektywność i niższe koszty

ACE oferuje przeciwwstrząsowe, dwurzędowe listwy BB Iondual zasilane prądem stałym DC, z dwubiegunowymi pinami led wskazującymi stan listwy. To najnowsze rozwiązanie ACE korzysta z technologii ISF (Intrinsic Safe operation), chroniącej elektroniczne komponenty ukryte w listwie. Również zasilacz wysokiego napięcie jest zintegrowany wewnątrz listwy, stąd w celu jej uruchomienia, wystarczy zapewnić 24V zasilanie, co znacząco obniża koszt zakupu.

W celu optymalizacji efektywności neutralizacji ładunków, w zależności od odległości listwy BB Iondual od materiału i jego prędkości, można regulować takie parametry, jak: częstotliwość i pasmo impulsów, natężenie i napięcie.

ACE oferuje dwa modele listew BB Iondual:

  • ACE BB Iondual - zakres jonizacji do 500 mm

  • ACE BB Iondual PLUS - zakres jonizacji do 1000 mm

Wersja PLUS została wdrożona głównie w celu skutecznej i bezpośredniej neutralizacji ładunków na roli materiału o dużej średnicy, podczas jego nawijania, skutecznie zastępując klasyczne nadmuchy jonów.