Loading
SALDOFLEX

Maszyny z centralnym cylindrem drukującym

Na początku 2019 roku Saldoflex zdecydował się kontynuować ścieżkę rozwoju i innowacji, dokonując ambitnego wyboru: wejść na nowy rynek wysokiej klasy opakowań i przetwórstwa. W ten sposób narodził się pomysł stworzenia nowej maszyny drukarskiej zdolnej do konkurowania na najwyższym poziomie w dziedzinie wysokiej jakości opakowań do żywności.

Projekt był realizowany w latach 2019-2020 w ścisłej współpracy z Bosch Rexroth, wiarygodnym i uznanym partnerem w branży. Projekt zaowocował wysoce innowacyjnym rozwiązaniem: nową maszyną z centralnym cylindrem o nazwie LEAF-S8.

Algorytm sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego dla inteligentnego przemysłu drukarskiego

Na rynku opakowań giętkich niezwykle ważne jest podniesienie standardu jakości druku oraz zmniejszenie ilości odpadów i czasu przezbrajania maszyny. Aby sprostać tym potrzebom i zoptymalizować sposób, w jaki drukarka współpracuje z maszyną, we współpracy z firmą Bosch Rexroth opracowaliśmy LEAF-S8, nowo opracowaną maszynę Z CENTRALNYM CYLINDREM DRUKUJĄCYM, która ma wiele elementów interesujących rynek przetwórczy.

Wyposażony w innowacyjne rozwiązanie oparte na koncepcjach sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, LEAF-S8 gwarantuje zdecydowaną redukcję odpadów podczas produkcji. Dzięki sztucznej inteligencji autorski system Saldoflex pozwala na automatyczne ustawianie ciśnień druku: proces zyska na wydajności i redukcji strat. Według naszych szacunków technologia ta pozwala na co najmniej 10-krotne ograniczenie marnotrawstwa materiału w porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi obecnie na rynku. To nie przypadek, że nazwa tej nowej maszyny to „LEAF”: symbol drzewa z jego liśćmi i korzeniami przywołuje wartości długiej tradycji przemysłowej i dbałości o środowisko. Elementy, które przyświecały przy jego projektowaniu.

Najbardziej kompaktowa maszyna wielkoformatowa na rynku

Nie tylko innowacyjny, ale także niezwykle kompaktowy. Zupełnie nowy LEAF-S8 został zaprojektowany, aby sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom przemysłu przetwórczego: z centralnym bębnem o średnicy 2270 mm LEAF-S8 jest najbardziej kompaktową maszyną wielkoformatową na rynku. Jej wymiary (14,5 m długości i 4,5 m szerokości) gwarantują maksymalną szerokość druku 1600 mm i maksymalny rozwój druku 1300 mm.

PREZENTACJA PLANOWANA JEST NA TARGI DRUPA, PIERWOTNIE w czerwcu 2020, obecnie w kwietniu 2021.