Loading

Aktualności

'MASTER' czyli 'MISTRZ' w dwóch odsłonach…

2022-05-11


Bardzo szybko, bo już w Lutym i Marcu 2022 roku osiągnęliśmy podwójne Mistrzostwo montując jedną po drugiej maszynę serii „MASTER” w formacie 1400 – 2 (z dwoma torami), od niemieckiego producenta, firmy Heiber & Schröder.

Można zastanawiać, dlaczego właśnie „MISTRZ”?

Odpowiedź jest prosta. Dlatego, że są to najszybsze, najbardziej precyzyjne i najmniej awaryjne rozwiązania technologiczne do aplikacji okienek na Świecie. Wymagania klientów i okoliczności się zmieniają, ale na nas można polegać zawsze. Poprzez dużą elastyczność i wypracowany know – how osiągamy obopólny sukces!


Obecnie firma HiS jest reprezentowana w 62 krajach, a ponad 95% rocznych obrotów pochodzi z eksportu. W Polsce od wielu lat działania promocyjne, sprzedażowe i serwisowe w całości i wyłącznie reprezentuje TECHNOGRAPH z siedzibą w Krakowie. Rozwój, projektowanie i produkcja odbywają się niezmiennie w siedzibie w Niemczech.

JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NAS POTRZEBUJECIE!

Dostarczone maszyny pomimo tego, że tej samej serii, to jednak skonfigurowane inaczej, zgodnie z zapotrzebowaniem produkcyjnym.

Jeden z klientów zdecydował się na szeroki zakres wykorzystania przedmiotowej technologii wybierając rozwiązanie dwutorowe do aplikacji okienek prostych, bigowanych na gorąco w linii (z wykorzystaniem modułu DC – Die cutting unit), i okienek z bigami krzyżującymi się (z wykorzystaniem modułu Pick – Square – Place), odwijakami pneumatycznymi i kontrolną naciągu folii na całej długości. 

 

 

Drugi klient po analizie rynku i wymogach stawianych przez dotychczasowych klientów zdecydował się na linię do aplikacji okienek prostych z dużymi wydajnościami w trybie ciągłym. Takie rozwiązanie pozwala na produkcję wielkich wolumenów w szybkim tempie. Tylko w trakcie rozruchu uzyskiwaliśmy wydajności powyżej 50.000 sztuk aplikacji na godzinę, przy jednoczesnym wykorzystywaniu automatycznego układu zasilania klejem zimnym (z pompą perystaltyczną), systemu do półautomatycznej wymiany rolek z folią (Splicerów), wyrzutnika wykrojów z pominiętym okienkiem, Stackerem wyprowadzającym automatycznie gotowe stosy z wykrojami i koronatorem firmy Vetaphone, służącym do zwiększenia napięcia powierzchniowego na folii, aby zagwarantować perfekcyjne wiązanie z kartonem.

 

 

Oprócz zalet powyższych konfiguracji cechami szczególnymi maszyn typu MASTER są:

 • Full napęd serwo obsługujący wszystkie moduły
 • Podajnik z wyposażony w 3 funkcje pracy: praca ciągła (tylko pasy cierne), taktowanie (windy i pasy cierne), Start i Stop (dla bardzo długich opakowań), jak również podsys i czyszczenie pasów.
 • Powiększona średnica cylindrów pozwalająca na przekaz do 4 folii na obrót i prowadzenie wykrojów o maksymalnej długości 1180 mm (1260 mm – w opcji).
 • Dotykowy panel obsługowy z unikalnym system H&S wideo pokazującym jak bezpiecznie narządzić maszynę do wydajnej pracy. Obszerna biblioteka zawierająca zdjęcia, oraz filmy zapewniające obsługę na wypadek pytań czy problemów. Automatyczne powiadomienia przypominają obsłudze o czasie konserwacji.
 • Opatentowany Mono Belt z podsysem dla pracy jedno- i dwutorowej, zapewniający perfekcyjne prostowanie wykroju, nawet wygiętego. Specjalna konstrukcja nie wymaga konserwacji.

 

Nowym użytkownikom dziękujemy za wybór proponowanych przez Technograph technologii, i życzymy stabilnego wzrostu.


Jeszcze niezdecydowanych zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.technograph.pl i zachęcając do kontaktu i współpracy.

 

Z pozdrowieniami Technograph - Team.
Pozdrawiam/Best Regards,

 

Instalacja Nowej składarko – sklejarki Ragaoke / Rolam GK-800GS

2022-04-22


Początkiem roku 2022 zamontowaliśmy zupełnie nową składarko – sklejarkę Ragaoke / Rolam GK-800GS w Gorzowie Wielkopolskim. Jest to kolejna instalacja maszyny Rolam w Polsce przeprowadzona w całości przez Technograph na przełomie ostatnich 3 lat promocji tego producenta. Przedmiotowa maszyna wyposażona została w oprzyrządowanie do produkcji opakowań liniowych, jedno punktowych, trzypunktowych z dnem automatycznym, 4 & 6 punktowych, czytnik kodów kreskowych, wyrzutnik, system plazmowania, oraz wykładanie w L.

Inne cechy charakterystyczne maszyn ROLAM GS występujących również w szerokościach 650, i 1100 [mm], to:

 • Podajnik napędzany niezależnym silnikiem serwo z funkcją podawania w trybie ciągłym

 • Sekcja wyrównywania wykrojów umieszczona zaraz za podajnikiem z możliwością dociągania do lewej bądź prawej strony, oraz indywidualnym dociskiem każdej rolki na całej długości

 • Elektryczna regulacja wózków na całej długości maszyny

 • Sekcja przełamywania wstępnego pierwszej bigi do 180° i przełamywania trzeciej bigi do 165°

 • Sekcja przełamywania dna automatycznego z systemem haków i ślimaków to zaginania przednich kłaponów, i podtrzymaniem dolnym dla większych wykrojów

 • Klejownik z koła umieszczony po lewej stronie maszyny

 • Sekcja przełamywania 4 & 6 punktowego realizowana za pośrednictwem haków napędzanych silnikami serwo, zawieszonych na dwóch niezależnych trzpieniach. Nastawy z panelu dotykowego.

 • Sekcja przełamywania zamykającego, z funkcją zaginania drugiej i czwartej bigi pod kątem 180°. Prędkość pasa może być regulowana niezależnie, korygując tym samym drogę przekazu opakowania, zapewniając proste wykładanie

 • Sekcja przekazująca do prasy z niezależną regulacją górnych i dolnych pasów, doposażona w czujnik z licznikiem i wybijakiem. Zapewnia optymalne ułożenie sklejonych opakowań / pakietów do prasy nawet na dużych prędkościach

 • Efektywna prasa dociskowa o długości ponad 4 metrów, z regulowanym dociskiem pneumatycznym na całej długości, i możliwością posuwu górnej części do przodu i do tyłu

 • Prędkość liniowa do 400m/min

 • Dyszowy system klejowy firmy KQ, z wysokociśnieniową pompą tłoczącą, niezależnym sterownikiem i panelem dotykowym do obsługi  

 • Frezarka do kłaponów

 • Wyposażenie do produkcji kopert typu CD w formie kasety wspomaganej sprężonym powietrzem

 • Wyposażenie do obracania opakowania o 90°

 • Aplikator taśmy podwójnie klejonej i/lub aplikator taśmy tear-strip

Wprowadzenie wyżej wymienionej technologii u klienta pozwoliło zwiększyć elastyczność w zakresie częstych zmian produkcyjnych, szybkość przyrządzania każdej pracy, a co najważniejsze zapewnia stabilność w pełnym zakresie użytkowym.

Niezmiernie jesteśmy usatysfakcjonowani, że nasza propozycja ofertowa okazała się najbardziej konkurencyjna, a swoją wiedzą i dużym zaangażowaniem mogliśmy wspomóc w rozwoju inwestora i wprowadzeniu nowej technologii.    

Aktualności maszynowe Technograph w 2021

2021-11-22


Bieżący rok można śmiało nazwać rokiem dziwnym, a jednocześnie rokiem nadziei na wyjście z marazmu COVID-owego, z którym przyszło się zmierzyć ludzkości XXI wieku. Gdzieś w oddali widać światło nadziei, że będzie można ponownie, normalnie żyć i cieszyć się każdym dniem. Tego z całego serca życzymy wszystkim i każdemu z osobna.

Pomimo trudów z jakimi przychodzi mierzyć się każdego dnia nasza profesja poligraficzna, a mówiąc bardziej jednoznacznie, rynek produkcji opakowań ma się całkiem dobrze. Takie spostrzeżenie poparte jest naszą dużą aktywnością w zakresie zaimplementowanych technologii wdrożonych od początku tego roku. Przed nami jeszcze kilka tygodni ciężkiej pracy, wypełnionych do ostatniej minuty.

Wracając do początku, tj. stycznia 2021. Nasze działania rozpoczęły się od zamontowania wielkoformatowego automatu sztancującego MHK1650FC dedykowanego do tektury falistej, litej i kaszerowanej. Prezentowana konfiguracja wyposażona została w Preloader (podajnik wstępny), przenoszący arkusze do podajnika ciernego, z którego dalej poprzez sekcję wycinania, i oczyszczania otrzymujemy całkowicie obrane wykroje gotowe do wyjazdu w stosach. Prędkość maksymalna: 6000 ark./godz., docisk: 400 ton, wymiar arkusza: 650 x 450 [mm] – 1650 x 1200[mm].

Kilka miesięcy później sprowadziliśmy kolejną maszynę serii MHK1650FC, jednak tym razem maszyna została podwyższona i z wykładaniem wysokich stosów na paletę.

*Aktualnie oczekujemy na kolejną tego typu maszynę w formacie 1500FC, i zgodnie z planem powinna zostać odpalona jeszcze w Listopadzie A.D. 2021!

Pozostając w tematyce sztancowania niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się japońskie automaty Sanwa występujące w formatach B2 i B1, dedykowane do wykrawania z papieru, tektury litej, fali (do fali B), oraz plastików, takich jak folia IML (IN-mould label). W tym rozmiarze jest to nasz topowy produkt, który skutkował kilkudziesięcioma instalacjami w całej Polsce. W bieżącym roku dostarczyliśmy maszynę serii TRP1060SV Axia do firmy, która posiadała w swoim parku technologicznym analogiczne rozwiązanie.

Wg naszego technicznego rozeznania Sanwa to najlepszy automat sztancujący z jakim mieliśmy okazję pracować od początku swojej kariery! Taka kooperacja nie może pozostać bez znaczenia, i jeżeli tylko nadarza się okazja zakupu używanych maszyn naszego producenta podejmujemy decyzję natychmiast. To miało miejsce i w roku bieżącym, kiedy to sprowadziliśmy do Polski TRZY maszyny, z czego 2 typu TRP1060SE, oraz jedną TRP820S. Wszystkie przygotowane dla klientów pracują bez ustanku odrabiając zadania, do których zostały zaprojektowane :)

W naszej profesji zdarza się również, że klienci proszą o niesztampowe rozwiązania. Zostaliśmy poproszeni o realizację inwestycji w automat wycinający z roli do arkusza PY1200. Decyzja podjęta w pełni świadomie, jako że była to już druga dostawa przedmiotowego rozwiązania, a niezmiernie potrzebna, żeby dostarczać wymaganego surowca do trzeciej i czwartej maszyny produkującej opakowania przestrzenne CE1000-2 z firmy Heiber & Schröder.  Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni, że nasze doradztwo w zakresie rozpoczęcia produkcji opakowań przestrzennych zapoczątkowanych w 2018 roku u tego klienta przynoszą tak szybką dynamikę rozwoju.

Po prostu ABC poligrafii…!!!

Rozwój produkcji opakowań przestrzennych nie wziął się z przypadku, a na taki bieg wydarzeń wpływają między innymi wprowadzane unijne restrykcje wzywające ograniczenia obróbki plastiku. Ma to fundamentalne przełożenie na wzrost wykorzystywania surowca celulozowego. Wszystko to co pakowane było na tackach wykonanych z tworzywa zamieniane jest na papier i karton. Nasza dług historia związku z firmą H&S daje swoje ujście w montażach coraz większej liczbie maszyn typu Carton Erecting „CE”, na naszym rynku, w Europie, i całym świecie. Niemiecki producent i jego rozwiązania, plus nasza wiedza to gwarancja sukcesu stabilnej produkcji, szybkiej stopy zwrotu inwestycyjnego i budowania własnej, silnej marki.

Oprócz powyższych dwóch egzemplarzy sprowadziliśmy do Polski maszynę serii CE Speedformer (wersja jednotorowa) w konfiguracji do produkcji jednorazowych tacek z wywiniętymi rantami zewnętrznymi.

Idąc dalej, stanęły jeszcze cztery kolejne maszyny serii CE1000-2, zarówno jako doposażenie do istniejących już ciągów, ale i dla nowych klientów rozpoczynających tego typu wytwórstwo. Dołączył do nas nawet jeden z większych producentów tacek, który do tej pory użytkował znacznie wolniejsze, mniej precyzyjne urządzenia, z dużymi ograniczeniami. Mamy nadzieję, że ten początek współpracy wpłynie na obopólne zadowolenie, tak jak miało to miejsce w przypadku licznej grupy naszych dotychczasowych kontrahentów.

Pomimo tego, że jest tak duży popyt na opakowania przestrzenne z H&S nie spowalnia również w produkcji maszyn do aplikacji okienek produktu, który jest światowym top one w sprzedaży. Faktem jest, że folia nie jest aktualnie trendy, jednak co do zasady nie da się jej całkowicie pozbyć. Globalne przedsiębiorstwa szybko reagują na niszę i wprowadzają na rynek zastępniki w pełni transparentne, wykonane z celulozy, w 100% biodegradowalne. Jeden z naszych serdecznych klientów pioniersko wprowadził właśnie taki surowiec jako bariera do tacek poszerzając właśnie ciąg produkcyjny opakowań przestrzennych o jednotorową okienkarkę Speedliner.

Jedną z używanych maszyn (kupioną we Włoszech), model WPS-L 1100-2 wysłaliśmy za ocean, a szczęśliwy użytkownik rozpoczął pracę w USA. Specjalizujemy się również w tego typu sprzedaży, gdzie transport i perfekcyjne przygotowanie opakowania na drogę morską jest sprawą kluczową.

I tak na podsumowanie oczekujemy aktualnie na dwie okenienkarki w pełni serwo napędowe WP Master, w bardzo rozbudowanych konfiguracjach z czego jedna stanie w grudniu tego roku, a na kolejną przyjdzie zaczekać do I kwartału roku 22’.

Do produkcji opakowań niezbędne są składarko sklejarki, i tu też możemy pochwalić się sporymi osiągnięciami. Od dłuższego już czasu asymilowaliśmy się z dobranymi do portfolio urządzeniami firmy Ragaoke (aktualnie ROLAM), a zanim podjęliśmy decyzję o pochwaleniu się tym produktem chcieliśmy mieć rozeznanie, czy będziemy mogli zaproponować pełny, profesjonalny support, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Teraz jest najlepszy czas na to by pokazać nasze osiągnięcia.

Możemy powiedzieć, że zamontowaliśmy z sukcesem maszynę serii PCS 1650 dedykowaną do fektury falistej:

Dwie maszyny serii GK 800 GS i GK 1100 GS ze zautomatyzowanym posuwem wózków pasowych do użytkownika z Warszawy.

Jedną maszynę GK 800 GS z automatem do użytkownika z Radomia.

*Na dniach dostarczona zostanie następna 800-tka o czym poinformujemy w sieci :)

Wiarygodność buduje się latami. Nasza historia oparta jest na ponad 20 – letnim doświadczeniu, w otoczeniu profesjonalistów, stabilnej strukturze handlowej, i/a przede wszystkim SERWISOWEJ! Nie interesują nas półśrodki, ale współpraca na pełnej linii, od pierwszego kontaktu, poprzez wieloletnią współpracę skutkującą doradztwem i rozbudową poczatkujących jak i funkcjonujących prężnie przedsiębiorstw.

Dopełniając dosyć bogatą historię naszych działań chcieliśmy przedstawić kilka zdjęć z instalacji ploterów klejowych Felix Gluer, które promujemy w naszej firmie od roku 2018. Jest to Polski producent maszyn, który rozwija się bardzo dynamicznie produkując bardzo dopasowane rozwiązania w zakresie aplikacji ścieżek klejowych na materiały kartonowe (takich jak standy, POSy, opakowania), z tworzyw sztucznych, i wielu innych, niesztampowych. Jako firma inżynierska proponująca dużą elastyczność w zakresie wymagań stawianych przez rynek wyszli daleko poza obszar sprzedaży w Europie. Pasja połączona z profesjonalizmem daje oczekiwany skutek rozwoju w globalnym wymiarze!  

Na dokładkę za granicę wyjechały dwie offsetowe maszyny Shinohara. Ćwierćformatowy model SH 52 IVHA znalazł swojego wielbiciela w Peru, natomiast 5-cio kolorowa półformatowa SH 75VHC z lakierem zamontowana została na Słowacji. 

Nie można zapominać o bardzo ważnym aspekcie, że Technograph promuje również różnego rodzaju rozwiązania wspomagające produkcję z roli na rolę. Do tego zaliczają się między innymi systemy aktywujące, czyli tak zwane koronatory od firmy Vetaphone z Danii. Lider z zakresie wytwarzania wąsko wstęgowych systemów aktywujących. Nasza współpraca zaowocowała podpisaniem stałych dostaw (tzw. OEM) do firmy Grafotronic skutkując sprzedażą kilkunastu modułów CORONA (dla szerokości wstęgi 350-550mm). Nasza aktywność zaowocowała również sprzedażami indywidualnymi zarówno do maszyn drukujących w technologii flekso, czy linii powlekającej do szerokości wstęgi 1400mm!

Multiplikują się również projekty w zakresie konwertingu z wykorzystaniem linii technologicznych koreańskiej firmy SAM Sungang (linie ekstruzyjne, laminowanie), oraz wprowadzanych do obrotu japońskich maszyn IWASAKI przeznaczonych do semi-rotacyjnego druku fleksograficznego i offsetowego. Mamy nadzieję poinformować niebawem o zakończonej instalacji.       

Podsumowując jeszcze trwający rok, 21-szy trzeba powiedzieć, że najlepszym lekarstwem na różnego rodzaju problemy jest ciężka praca, poparta dobrymi wynikami. Mamy nadzieję, że jesteśmy na końcu tej irracjonalnej sytuacji pandemicznej i dalej wspólnie będziemy mogli osiągać coraz wyższe cele.

Tego życzy WAM i sobie.

Zdrowych i rodzinnych Świat Wielkiej Nocy 2021 !!!!

2021-04-02


Instalacje ploterów klejowych firmy Felix Gluer w Polsce na rok 2020

2020-12-14


Rok 2020, to bardzo specyficzny czas dla wszystkich.  Pomimo tego trudnego okresu, rynek produkcji opakowań, standów, POS-ów nie zwalnia tempa. Rynek rozwija się, popyta wzrasta, a co za tym idzie podejmowane są kolejne decyzje inwestycyjne.

Jeden z naszych wiodących produktów jakim jest ploter klejący "Felix Gluer" znalazł nowych właścicieli w trzech podmiotach gospodarczych, w wersjach Single 1650 x 1250, Single 2000 x 1650 oraz Combo 2 x 2000 x 1650. We wszystkich przypadkach jest to pierwsza maszyna tego typu zainstalowana, ale z praktyki wiemy, że nie ostatnia. Wszystkim decydentom dziękujemy za współpracę i życzymy jak największych profitów z użytkowania maszyn, oraz co najważniejsze dużo zdrowia.

The year 2020 is a very specific time for everyone.  Despite this difficult period, the market for the production of packaging, stands and POS does not slow down. The market is developing, the demand is growing, and consequently further investment decisions are made.

One of our leading products, which is the "Felix Gluer" glue plotter, has found new owners in three business entities, in Single 1650 x 1250, Single 2000 x 1650 and Combo 2 x 2000 x 1650 versions. In all cases it is the first machine of this type installed, but we know from practice that it is not the last. We would like to thank all the decision-makers for their cooperation and wish them the best possible benefits from the use of the machines, and most importantly, a lot of health.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Instalacja maszyny od produkcji opakowań przestrzennych CE1000-2 firmy Heiber & Schröder

2020-04-29


Firma SoFruPak, z którą niedawno rozpoczęliśmy współpracę specjalizuje się w produkcji ekologicznych opakowań do owoców.

Najnowsza seria opakowań SoFruMiniPak® EcoView (zastrzeżony wzór wspólnotowy) to innowacyjne i w 100% biodegradowalne opakowania. Ich produkcja stała się możliwa po opracowaniu innowacyjnej technologii CCC (Celluse Coated Cardboard), polegającej na połączeniu tektury falistej z folią celulozową. Dzięki połączeniu tych dwóch odnawialnych surowców SoFruPak stworzył najbardziej ekologiczne obecnie opakowanie zamknięte na rynku!

Opakowania dostępne są w opcji z oddzielną lub zintegrowaną przykrywką (do automatycznego zamykania), dlatego są łatwe i szybkie do zamknięcia oraz nie wymagają zakupu przez producentów owoców skomplikowanych urządzeń czy użycia drogich maszyn. Rozwiązanie dają małym i średnim producentom (np. owoców ekologicznych) możliwość stosowania opakowań innych niż PET oraz pozwala opakowaniom SoFruMiniPak® EcoView być bardziej konkurencyjnym niż opakowania typu „topseal”.

Jako pierwsi na rynku opatentowali kompletny System, w którym opakowania jednostkowe są kompatybilne z opakowaniem zbiorczym. Zaprojektowane otwory wentylacyjne w dolnej części SoFruMiniPak® EcoView i dnie skrzynki SoFruBox® usprawniają wentylację i chłodzenie owoców, pomagając producentom i sprzedawcom detalicznym zachować wysoką jakość owoców od momentu zbioru, poprzez dostawę i ułożenie na sklepowe półki.

Opakowania SoFruMiniPak® EcoView zdobyły prestiżowe międzynarodowe Nagrody: Innovative Award Expose 2019 na targach w Karlsruhe oraz Fruit Logistaca Innovation Award 2020 w Berlinie.

Zanim podjęto finalną decyzję o inwestycji w maszynę, wykonano szereg testów, w fabryce Heiber & Schröder, z wykorzystaniem określonych restrykcyjnie surowców do wyżej wymienionych opakowań.

Konsekwencją wytężonych działań jest zakończona w Marcu bieżącego roku instalacja urządzenia do produkcji opakowań przestrzennych typ CE1000, wyposażonego w dwa tory, moduł aplikacji kleju, czujniki podwójnych i pominiętych wykrojów, licznik ze znacznikiem, wykorzystującego najbardziej zaawansowane rozwiązania napędów „servo”, sprzężonych z wysokowydajną elektroniką i innowacyjnym oprogramowaniem stworzonym przez Producenta.

Konstrukcja przedmiotowego rozwiązania pozwala firmie SoFruPak, na realizację najbardziej wymagających projektów, z dużą wydajnością, a dodatkowe, zalecone oprzyrządowanie skracają czas narządzania prac produkcyjnych do minimum.

Jednocześnie przy bardzo dużej elastyczności zastosowanej technologii klient nie zamyka się tylko i w obrębie testowanych projektów, ale może realizować znacznie więcej, na późniejszym etapie rozwoju. To wszystko bez potrzeby rozbudowania istniejącej konfiguracji!

Firmie SoFruPak serdecznie dziękujemy za powierzone nam zaufanie i życzymy dynamicznego rozwoju w krótkim czasie. Jesteśmy pewni, że z takim zaangażowaniem, kreatywnością i efektywnością w działaniu osiągniecie Państwo ogromny sukces.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Z potrzeby rozwoju – wywiad z właścicielem drukarni Murugumble, Pawłem Gmitruk

2020-01-02


Niesłabnące zainteresowanie rozwiązaniami firmy Heiber & Schröder w Polsce

2019-09-23


Na samym początku chcemy serdecznie podziękować wszystkim naszym klientom za współpracę i zaufanie jakim nas obdarzacie. Mobilizuje nas to do jeszcze większego zaangażowania, poprawy naszych usług na wszystkich szczeblach, i mamy nadzieję, że ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

Ten rok obfituje w bardzo dużą dynamikę działań sprzedażowych, a co za tym idzie również serwisowych poczynając od bieżących interwencji, poprzez instalacje, szkolenia, ale i relokacje maszyn.

Jednym z wiodących produktów, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem to rozwiązania proponowane przez niemiecką firmę Heiber & Schröder. Jest to marka, która na stałe zakorzeniła się na naszym rodzimy rynku, ze względu na najwyższą, dostępną jakość, niezawodność, gwarantując przy tym stabilną pracę z wysoką wydajnością.

Od początku tego roku mieliśmy przyjemność zainstalować maszyny z serii:

 
 
Okienkarkę WP Proliner 1100, wyposażoną w moduł do bigowania na gorąco


 
 
Okienkarkę WP Master 1100 (full serwo) wyposażoną z dwa tory, oraz moduł do produkcji opakowań na chusteczki higieniczne

 
 
Używaną okienkarkę WPS 1100 wyposażoną w moduł do bigowania na gorąco, oraz moduł „pick and place”
 
 
CL 600, zbieraczkę do wykrojów, wyposażoną w 6 podajników i wydajnością maksymalną do 72,000 zebrań/h 

Dodatkowo coraz większym zainteresowaniem cieszą się urządzenia do produkcji opakowań przestrzennych, i jesteśmy już po dwóch instalacjach w tym roku:

 • CE 1000, wyposażoną w dwa tory, jako poszerzenie wprowadzonego rok temu ciągu technologicznego
 • CE 1000 wyposażoną w dwa tory, również jako doposażenie istniejącego parku maszynowego do produkcji opakowań przestrzennych H+S

Jest to trend bardzo rozwojowy, i ściśle skorelowany z nową wprowadzaną w życie unijną Dyrektywą Plastikową.

Po krótce, dotychczas wykorzystywane plastikowe opakowania jednorazowe typu fast food, oraz opakowania spożywcze do bezpośredniego kontaktu z żywnością będą musiały być zastąpione surowcem z kartonu, w 100% biodegradowalnego.

Bardzo serdecznie zapraszamy do przeczytania obszernego artykułu, napisanego przez firmę Technograph na łamach miesięcznika Poligrafika, pt. „Schyłek opakowań plastikowych”, numer 9.2019.

Znajdziecie tam Państwo więcej szczegółów dotyczących przedmiotowego zagadnienia.

Nasza firma niezmiennie zajmuje się poszukiwaniem nowych rozwiązań dla producentów opakowań, przy wykorzystaniu sprawdzonych rozwiązań.

Instalacja Plotera klejącego Felix Gluer One w drukarni Printfaktoria.

2019-08-06


Systemy klejące Felix Gluer są od lat znane producentom POS, gdzie z myślą o takich kształtach i gabarytach urządzenie zostało zaprojektowane. Coraz częstsze zapytania ze strony rynku dotyczące mniejszych wykrojów, jak i nietypowych kształtów, spowodowały konieczność wprowadzenia do sprzedaży nowego rozwiązania klejącego CNC. Oprócz flagowych modeli Single, Combo oraz Liner, w ostatnim czasie wprowadziliśmy rozwiązanie dedykowane głównie do formatów B2 oraz B1 – Felix Gluer Single ONE, z formatem roboczym 1050 mm x 750 mm.

Cechą szczególną jest możliwość aplikacji kleju zimnego i gorącego na kilka różnych wykrojów w jednym przelocie. To pozwala użytkownikom sklejenie kilku elementów opakowania złożonego tj. kosz zasypowy, ale również dale możliwość sklejenia różnych jedno elementowych projektów na raz. Taki stan rzeczy wpływa na skrócenie czasu produkcji, redukcję ilości osób do klejenia ręcznego, zmniejszenie zużycie kleju, a co najważniejsze zwiększenie wydajności.

Cechy szczególne

 • Lekka i mobilna konstrukcją pozwalającą na osiąganie bardzo dużych prędkości nakładania kleju do 2,5 m/sek.
 • Posuw mostu z głowicą klejową oparty o precyzyjny napęd serwo
 • Dwie niezależnie sterowane głowice klejowe pozwalają na aplikację kleju na zimno oraz na ciepło z różnorodną grubością ścieżek klejowych do minimalnej szerokości 0,3 mm
 • System sterowania umożliwia podawanie kleju zarówno metodą liniową jak i kropkową
 • Stół roboczy z automatyczną regulacją wysokości stosu
 • Autorskie oprogramowanie pozwala na przygotowanie projektu oraz sterowanie z jednego panelu. Umożliwia pracą zarówno z plikami CAD ( np. dxf ) jak również definiowanie ścieżek klejowych bez użycia „siatek” produktów
 • Wyposażenie w kamerę Photopath i oprogramowanie Felix Grabber przekłada się na bardzo precyzyjne lokalizowanie użytku na stole roboczym oraz dokładne i bezstratne nałożenia kleju już od pierwszego elementu
 • Projektowanie ścieżek klejowych odbywa się w oparciu o różnicowanie kolorystyczne
 • Możliwość aplikacji okienek foliowych do opakowań kartonowych, z wykorzystaniem systemów ssawkowego

Właśnie w Maju 2019 roku na taką konfigurację maszyny zdecydowała się drukarnia Printfaktoria z Warszawy. Po wykonaniu szeregu testów uznano, że wykorzystanie przedmiotowego rozwiązania nie tylko pozwoli na przyspieszenie produkcji, która wykonywana była dotychczas ręcznie, ale również pozwoli na pozyskiwanie nisko nakładowych prac, których nie opłaca się wykonywać na liniowych składarko – sklejarkach. W czasie narządzania składarki ploter zdąży wykonać zlecenie, i pozwoli przygotować się do następnego.

Powtarzalne cykle nakładania kleju wymuszają na operatorach określony rytm pracy, co w przypadku tradycyjnej aplikacji manualnej jest trudne do zdefiniowania, a co za tym idzie do oszacowania.

Wartością dodaną w przypadku opisanej konfiguracji jest możliwość aplikowania okienek foliowych do opakowań metodą typu „pick and place”. Dedykowany system ssawkowy transportuje sformatowane okienko do zadanego miejsca aplikacji, na uprzednio podaną ścieżkę klejową (do wyboru zimny lub gorący).

Firma Technograph od wielu lat specjalizuje się w doborze optymalnych rozwiązań do produkcji opakowań, a firma Lynx, której jesteśmy przedstawicielem daje nie tylko komfort pracy, ale również elastyczność w zakresie innowacyjnych rozwiązań.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Xeikon i Technograph podpisali umowę partnerską na Xeikon Café 2019

2019-04-16


Firma Xeikon podpisała umowę partnerską z firmą Technograph, polskim przedsiębiorstwem specjalizującym się w dostarczaniu urządzeń do produkcji i obróbki opakowań. Umowa, sfinalizowana w trakcie Xeikon Café 2019, czyni Technograph dystrybutorem serii Xeikon 3050 oraz Xeikon 3500, maszyn opartych na technologii suchego tonera, wykorzystywanych w produkcji opakowań.

Technograph został założony w 2011 r. przez obecnych właścicieli Konrada Starościka oraz Piotra Mrożka, którzy połączyli swoją dogłębną wiedzę na temat rynku opakowań i stworzyli przedsięwzięcie biznesowe wspierające polskich dostawców usług druku w tej branży.

Jak wyjaśnia Konrad Starościk: „Polski rynek produkcji opakowań jest nadal zdominowany przez techniki druku offsetowego, jednak wierzymy, że wobec ewolucji marek ku krótszym i silniej wersjonowanym nakładom przyszłością jest druk cyfrowy. Przez ostatnie pięć lat przyglądaliśmy się wielu technologiom cyfrowym w druku i doszliśmy do wniosku, że tylko maszyny Xeikon mogą dorównać jakości uzyskiwanej z maszyn offsetowych.

„Xeikon był jedynym wyborem z punktu widzenia jakości i jesteśmy pewni, że nasi klienci się z tym zgodzą. Już teraz mamy listę potencjalnych zainteresowanych. Blisko współpracujemy z naszymi klientami. Pomagamy w dopasowaniu najlepszych rozwiązań zależnie od potrzeb, oferując dużą wartość dodaną i wsparcie technologiczne. Cieszy nas fakt, że podejście firmy Xeikon jest spójne z naszą wizją prowadzenia biznesu” - dodaje Konrad Starościk.

„Jesteśmy zadowoleni, że Technograph, tak ceniony w Polsce dostawca, wybrał technologię Xeikon jako siłę napędzającą wdrażanie cyfrowej technologii w tym kraju” - podkreślił Sébastien Stabel, menedżer ds. marketingu w sektorze opakowań firmy Xeikon. „Jesteśmy gotowi wspierać naszego partnera, oraz klientów, kiedy dostrzegą wartość i wszechstronność, którą zapewniają cyfrowo drukowane opakowania”.

Na podstawie informacji Xeikon opracował KS

podpis do zdjęcia: Współwłaściciele firmy Technograph Piotr Mrozek (z lewej) i Konrad Starościk (z prawej) z Sébastienem Stabelem z firmy Xeikon.

Instalacja amerykańskiej składarko – sklejarki Moll Vantage 720

2019-04-11


Instalacja amerykańskiej składarko – sklejarki Moll Vantage 720.

W Marcu 2019 roku firma Technograph zakontraktowała nową składarko – sklejarkę z firmy B&R Moll Vantage 720, ze Stanów Zjednoczonych.

B&R Moll Inc. jest wiodącym producentem składarko - sklejarek i specjalistycznych urządzeń wykończeniowych. Jest firmą rodzinną, zarządzaną przez trzy pokolenia, pionierem prostych i niedrogich rozwiązań do produkcji opakowań od ponad 40 lat. Firma zorientowana jest na klienta, ma zdolności do zaspokajania indywidualnych potrzeb poprzez produkcję maszyn w zakładach w Pensylwanii, USA. Celem nadrzędnym jest zapewnienie zadowolenia użytkownikom przedmiotowych rozwiązań. Należy pamiętać, że wykończenie może być ostatnim działaniem w ciągu technologicznym produkcji opakowań, ale jest to pierwsza rzecz, którą widzi klient!

Wyżej wymieniona maszyna zainstalowana została w jednej z warszawskich drukarni, a z którą Technograph współpracuje praktycznie od samego początku istnienia. Wyposażanie zostało zoptymalizowane do wymagań stawianych przez klienta. Rzeczony modelem maszyny to rozwiązanie o imponującej wydajności sięgającej 22 000 opakowań na godzinę. Linia Vantage idealnie nadaje się do produkcji pudełek prostych, zawieszek, rękawów, opakowań typu CD, folderów prezentacyjnych, czy opakowań z okienkiem. Dostępny jest opcjonalny zestaw do produkcji opakowań z dnem automatycznym.

Do materiałów wymagających dodatkowego czasu przenikania kleju i dodatkowej kontroli po złożeniu, z pewnością na uwagę zasługuje prasa dociskowa. Zróżnicowane funkcje zastosowane w tym rozwiązaniu pozwalają na uzyskanie poprawnie sklejonego opakowania.

To kompaktowe urządzenie świetnie nadaje się do szybkiego przezbrajania, częstych zmian narządu, i do produkcji BARDZO nietypowych prac, z wykorzystaniem kleju zimnego i gorącego typu HOT MELT.

Poniżej można znaleźć kilka przydatnych danych technicznych prezentowanego rozwiązania

Materiał

Papier okładkowy, tektura lita

Gramatura surowca

150-500 g/m²

Minimalny wymiar wykroju

50 x 102 mm

Maksymalny wymiar wykroju

762 x 508 mm

Maksymalna prędkość liniowa

130 m/min

Zasilanie

400V, 3 fazy, 60 Amp, 50 Hz

Technograph jest wyłącznym przedstawicielem firmy Moll na terenie Polski.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Kolejna maszyna do produkcji opakowań przestrzennych Heiber & Schröder CE1000-2 w firmie ABC-PAK

2019-03-11


W lutym 2019 roku firma Technograph wprowadziła do produkcji kolejną, dwutorową maszynę do opakowań przestrzennych, serii CE1000-2, wyprodukowaną przez światowego lidera, firmę Heiber & Schröder.

ABC-PAK to przedsiębiorstwo rodzinne działające na rynku od 1991 roku, jako producent podkładek papierowych wykonanych z najwyższej, jakości tektur litych.

W 2017 roku przedsiębiorstwo zdecydowało się na rozbudowę swojego portfolio o nową technologię produkcji opakowań z tektury litej i falistej, dla sektora spożywczego, metodą składania i klejenia, a konsekwencją tego był zakup pierwszej maszyny H&S, CE1000-2 do produkcji opakowań przestrzennych, oraz automatu sztancująco tłoczącego.

Firma ABC-PAK, oferując produkty najwyższej jakości, ma również świadomość, że coraz większa rzesza klientów wybiera opakowania ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Dlatego, produkując opakowania papierowe i mając na względzie zadowolenie klienta, nie zapomina o aspekcie ekologicznym.

Wyróżniającą cechą produktów oferowanych przez ABC-PAK to ich odnawialność. Karton, wykorzystywany w produkcji charakteryzuje się dużą zawartością świeżych włókien celulozowych, które ulegają szybkiej biodegradacji lub też mogą zostać poddane łatwemu recyklingowi. Od stycznia 2013 r. ABC-PAK jest zakładem certyfikowanym FSC potwierdzającym pochodzenie papieru wyłącznie z legalnych, objętych prawidłową polityką leśną zasobów. Certyfikat FSC gwarantuje również, że jako świadomy producent talerzy jednorazowych i opakowań wykorzystuje surowiec, który nie pochodzi z krajów nieprzestrzegających praw człowieka, praw socjalnych lub wykorzystujących pracę dzieci. Konsekwencją takiej polityki jest oddanie do dyspozycji opakowania papierowe, które, zachowując swoje wysokie walory estetyczne i użytkowe, pozostają jednocześnie bezpieczne dla zdrowia oraz przyjazne środowisku. Firma ABC-PAK, produkując tacki do dań gotowych oraz opakowania na wynos od wielu lat promuje i zużywa w swojej produkcji najbardziej ekologiczne, odnawialne surowce. Dokonując codziennych wyborów, wszyscy pracujmy na czyste środowisko dla nas i naszych dzieci.

Opakowania papierowe typu „take away boxes”, to już kilkanaście różnorodnych produktów dedykowanych do serwowania, przenoszenia i przechowywania żywności. Tacki papierowe prostokątne w różnych rozmiarach idealnie nadają się do serwowania frytek, sosów, sałatek. Dzięki ograniczonej chłonności wilgoci, opakowania na wynos mogą być również z powodzeniem stosowane do miękkich owoców czy deserów. Pudełka typu Lunch Box i Noodle Box doskonale nadają się do przewożenia różnego typu sałatek, makaronów, frytek. W poszerzającej się wciąż ofercie opakowań na wynos, można znaleźć również ekologiczne kartoniki typu Clam Shell przeznaczone do pakowania burgerów i kanapek (Burger Box) oraz dań obiadowych (Chicken Box).

Dziękujemy firmie ABC-PAK za zaufanie podczas wyboru kolejnej maszyny i jednocześnie życzymy dalszej dynamiki wzrostu w produkcji opakowań.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Podsumowanie działań firmy Technograph w 2018 roku

2019-02-15


Podsumowanie działań firmy Technograph w 2018 roku.

Na wstępie chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim naszym klientom za współpracę i zaufanie jakim nas obdarzacie i jednocześnie pragniemy życzyć Państwu sukcesów i stabilnego rozwoju w roku bieżącym A.D. 2019.

Tym krótkim tekstem chcieliśmy podsumować nasze aktywności roku 2018, a które nie miałyby miejsca bez WAS :).

Był to bardzo intensywny okres dla nas wszystkich i skutkował wieloma instalacjami nowych, jak i używanych maszyn, wspieranymi przez nasz wyspecjalizowany serwis i dział części zamiennych.

Poczynając od początku, uprzedniego roku zainstalowaliśmy:

W zakresie maszyn:

 • (1) Nową maszynę do rotacyjnego wklejania okienek i oklejania wykrojów WPS Proliner 1100 z firmy Heiber & Schröder

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
 • (1) Nowy, płaski automat sztancująco tłoczący Dakiou PY1200, dla materiału rozwijanego z roli.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
 • (2) Dwa automaty do złocenia na gorąco z opcją sztancowania i tłoczenia TDS 790 z firmy Yawa

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
 • (1) Nowa w pełni zautomatyzowana linia do kaszerowania Sintesy 1616 S³, z firmy Oppliger, wyposażona w system przekładania sklejonych arkuszy „Flip – Flop”

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
 • (1) Nowa maszyna do produkcji opakowań przestrzennych CE Speedformer, z firmy Heiber & Schröder

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
 • (2) Dwa Nowe plotery klejowe Felix Gluer Single 2000 x 1650 z firmy Lynx Poland.

 

Wszystkie wyżej wymienione projekty oparte są o wyłączność reprezentacyjną Producentów przez Technograph na terenie Polski.

W roku 2018 podpisaliśmy Umowy z firmą Oppliger, Lynx Poland Sp. z o.o., oraz Xeikon!

Dodatkowo zrealizowaliśmy kilka tematów na maszyny używane, między innymi :

 • (1) Czterokolorowa maszyna drukująca Heidelberg GTO 52-4,

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
 • (1) Czterokolorowa maszyna drukująca Shinohara 75 IV H

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
 • (1) Linia zbierająca Horizon VAC 100 z modułem szycia i obcinania SPF 20

 • (1) Falcerka Horizon AFC 744 AKT

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

W zakresie systemów:

ACE ELECTROSTATIC:

 • (1) System czyszczenia bezkontaktowego ACE Electrostatic: głowica czyszcząca HC22 o szerokości 2060 mm, wyposażona w listwę BB Iondual z zespołem filtrującym SPB91 z automatycznym oczyszczaniem filtrów zamontowane na maszynie Sunday

 • (1) System czyszczenia bezkontaktowego ACE Electrostatic – dwie głowice czyszczące HC18 wyposażone w listwę BB Iondual, zamontowane na 2 niezależnych rolach podpięte do jednego systemu filtrującego SPB62 z automatycznym oczyszczaniem filtrów.

 • (2) Dwie listwy antystatyczne ACE Electrostatic BN-2P z zasilaczem wysokiego napięcia A/T2NB1

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

VETAPHONE:

 • (1) Stacja VE1A-A(C6)410QC 2 KW do maksymalnej szerokości wstęgi 350 mm, wyposażona w 6 elektrod ceramicznych, system zasilany 2 kW generatorem, z najnowszym panelem kontrolnym iCC7

 • (7) Zestawów VE1A-A(C6)620, QC, 3kW, czyli stacja do maksymalnej szerokości wstęgi  560 mm, wyposażona w 6 elektrod ceramicznych, system zasilany 3 kW generatorem, z najnowszym panelem kontrolnym iCC7

 • (1) Zestaw VE1A-A(C4)520QC, 2 kW, czyli stacja do maksymalnej szerokości wstęgi 460 mm, wyposażona w 6 elektrod ceramicznych, system zasilany 2 kW generatorem, z najnowszym panelem kontrolnym iCC7

 • (2) Zestawy VE1A-A(C6)480QC, 3 kW, czyli stacja do maksymalnej szerokości wstęgi 420 mm, wyposażona w 6 elektrod ceramicznych, system zasilany 3 kW generatorem, podłączona do panelu głównego maszyny drukującej przez profibus

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

 

Niezmiennie zaangażowani jesteśmy akcje serwisowe związane z naprawami, instalacjami ale również z relokacjami. Poniżej kilka zdjęć z działań RELOKACJI, czyli w znaczeniu firmy Technograph są to kompleksowe działania związane z demontażem , załadunkiem, transportem, rozładunkiem i ponownym montażem maszyn, w miejscu wskazanym przez klienta.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Praca w grupie zaangażowanych osób to nie tylko obowiązki, był również czas na relaks :)

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna!

Zapraszamy do dalszej współpracy Technograph Team: www.technograph.pl

Kolejna maszyna do formowania opakowań przestrzennych serii CE 1560-4 od Heiber & Schröder

2018-01-11


Na zakończenie roku 2017, który dla firmy Technograph był kolejnym z rzędu dynamicznie rozwojowym, zainstalowaliśmy KOLEJNĄ maszynę do formowania opakowań przestrzennych, serii CE 1560-4, produkowaną przez firmę Heiber & Schröder z Niemiec.

Jest to najbardziej zaawansowane i wydajne rozwiązanie do tego typu aplikacji na Świecie, a konfiguracja wyposażona w 4 tory pozwala na pracę z maksymalną wydajnością sięgającą do 40.000 sztuk na godzinę w przypadku Clam Shell, i do 48.000 sztuk na godzinę w przypadku tacek.

Przedmiotowa maszyna została wyposażona dodatkowo w wolnostojący system klejenia firmy HHS, z możliwością klejenia kontaktowego od spodu.

Ze względu za zaostrzające się przepisy dotyczące Recyclingu, jak również niski stopień marżowości plastików, przestrzenne opakowania kartonowe przechodzą swoisty renesans. Sukcesywnie odchodzi się od produkcji aplikacji wykonanych z tworzyw, tj. jak termo formowalne tacki, czy kubki, a surowcem wiodącym staje się ponownie karton czy tektura falista.

Maszyny produkowane przez firmę Heiber & Schröder cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na wysoką jakość wykonania, ale również z uwagi na bardzo dużą elastyczność w produkcji. W swej podstawowej wersji klient może wykonywać opakowania t.j.:

Chcąc wykonywać bardziej skomplikowane wzory, istnieje możliwość rozbudowy do produkcji:

Oczywiście wszystkie wyżej pokazane wzory są składane i klejone w jednym przelocie, a jedyną zmienną wymaganą do przezbrojenia to drewniane kopyta.

Wiedza Producenta pozyskiwana na przełomie ostatnich 30 lat przełożyła się w praktyce na zastosowanie szeregu udogodnień mających wpływ na szybkie zmiany prac, oraz na czas narządu, czyli parametry odgrywające fundamentalną rolę w dzisiejszych czas.

Wbrew ogólnej opinii maszyny serii CE przeznaczone są NIE TYLKO do dużych nakładów, a w rzeczywistości możemy zaoferować rozwiązania JEDNO, dwu, trzy, …, jak i sześcio torowe.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.technograph.pl, oraz do indywidualnych rozmów z naszymi handlowcami specjalizującymi się w opakowaniach.

Szczęśliwego Nowego Roku i Samych Sukcesów w Biznesie Życzy Technograph Team.    

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Nowa maszyna do produkcji opakowań przestrzennych CE1000-2 z firmy Heiber & Schröder w Polsce.

2017-09-04


Po gorącym okresie wakacyjnym, kiedy to firma Technograph dokonała czterech kompletnych relokacji drukarń, przyszedł czas na wdrożenie do produkcji nowej technologii.

Mówiąc bardziej szczegółowo dostarczyliśmy kolejną maszynę do produkcji opakowań przestrzennych, typ CE 1000 - 2, której producentem jest firma Heiber & Schröder z Niemiec.

Jest to urządzenie wspomagające produkcję opakowań z kartonu i tektury falistej takich jak:

 • Tacki cztero-narożnikowe, z kłaponami wywiniętymi na zewnątrz, lub do wewnątrz,
 • Tacki typu Leak Proof, pokryte wewnętrznie folią barierową PE,
 • Tacki cztero-narożnikowe z wieczkiem,
 • Clam Shell, przeznaczone do pakowania hamburgerów, itp.,
 • Chip Scoops, przeznaczone do pakowania frytek, itp.,
 • Take - away trays, przeznaczone do pakowania posiłków np. Chinese Food, itp.
 • I wiele innych, nieszablonowych, które można zobaczyć na naszej stornie internetowej www.technograph.pl, pod zakładką Automaty do Opakowań Przestrzennych.

Przedmiotowe rozwiązanie jest oparte o koncepcję budowy modułowej, co oznacza nie mniej nie więcej jak możliwość rozbudowywania konfiguracji do wymagań stawianych drukarniom przez rynek "just on time"!

Maszyna może pracować z wykorzystanie kleju zimnego podawanego z koła, lub z dyszy bezkontaktowej / kontaktowej, jak również kleju gorącego, czy PUR. Opracowana przez H&S technologia szybkiego narządzania, z wykorzystaniem systemu "Teach in" na podajniku, systemu łańcuchowego transportującego wykroje, oraz specjalnie zaprojektowanego modułu złamującego, opartego o technologię serwo pozwala na szybki narząd lub przezbrojenie.

Fundamentem tego projektu, który ma swój jeszcze w latach 90-tych, była, jest i będzie mocna konstrukcja, i stabilna praca pozwalająca osiągać wydajności dochodzące nawet do 54,000 sklejonych na gotowo opakowań. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety w/w rozwiązania użytkownik posiada jedną kompaktową konstrukcję, a w zamian otrzymuje szeroki wachlarz możliwości generowania marży, daleko wykraczający poza zakres możliwości innych maszyn wspomagających wytwarzanie gotowych opakowań.

Wracając do początku ostatnio zainstalowany przez nas automat do produkcji opakowań przestrzennych, znalazła swoje miejsce w jednej z dużych drukarń ulokowanych w centralnej Polsce.

Niezwłocznie po rozruchu przystąpiliśmy do szkolenia operatorów, i wykonania realnej, bardzo skomplikowanej produkcji. Całość działań zakończyła się sukcesem, i pozyskaniem nowego klienta przez drukarnię!

Wszystkich zainteresowanych technologiami produkcji opakowań z tektury litej, falistej, czy materiałów trudno wsiąkliwych z roli na rolę zapraszamy do rozmowy z naszymi fachowcami.

Więcej szczegółów na www.technograph.pl, lub pod numerem telefonu +48 535 461 500 :)

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Doposażenie firmy ABC - PAK, o maszynę do produkcji opakowań przestrzennych CE 1000-2 z firmy Heiber & Schröder

2017-05-31


Dokładnie ostatniego dnia Maja A.D. 2017 oddaliśmy kolejną, dwutorową maszynę do produkcji opakowań przestrzennych serii CE1000-2, wyprodukowaną przez światowego lidera, firmę Heiber & Schröder

Kontynuując wieloletnią współpracę z H&S na zasadach wyłączności, Technograph zajmował się całym procesem sprzedażowym od pierwszego kontaktu z klientem, aż do momentu wdrożenia nowej technologii w miejscu posadowienia. 

ABC-PAK to przedsiębiorstwo rodzinne działające na rynku od 1991 roku, jako producent podkładek papierowych wykonanych z najwyższej, jakości tektur litych.

Od 2002 roku zajmują obszerne obiekty przy ul. 11 Listopada w Sompolnie. Wraz z upływem czasu stopniowo modernizują i rozbudowują istniejący park maszynowy. W chwili obecnej firma zatrudnia 75 osób, które są odpowiedzialne za produkcję około 130 różnych artykułów – od jednorazowych tacek papierowych po kartony do ciast i tortów. Zarówno wielkość, jak i potencjał produkcji stawia producenta na pozycji niekwestionowanego lidera branży, w tej części Europy.

Tym, co wyróżnia ofertę ABC-PAK, jest niezwykle szeroki asortyment produktów, obejmujący między innymi owalne i prostokątne tacki papierowe, talerze papierowe, podkładki papierowe oraz szereg innych papierowych opakowań do żywności. Wszystko to wyroby wysoko przetworzone, co sprawia, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem na rynku polskim oraz na rynkach zachodniej i południowej Europy, na które trafia 65% produkcji. Co roku oferta produktowa powiększa się o nowe artykuły, dopasowując wzornictwo i właściwości użytkowe do potrzeb klientów?

Idąc wyżej wymienioną ideologią rozwoju biznesu, ABC – PAK zdecydowało się na rozbudowę swojego portfolio o nową technologię produkcji opakowań z tektury litej i falistej, dla sektora spożywczego, metodą składania i klejenia. Tym samym po szeregu spotkań, i testów nawiązaliśmy wspólnie współpracę na zasadzie pomocy wdrożenia nowej technologii i rozwoju.

Posiadanie maszyny CE1000-2 pozwala na produkcję takich opakowań jak tacki, tacki z pokrywką, tacki typu leak – proof (szczelne - kryte folią PE od wewnątrz), clam – shell (hamburgerowe), French – Fries (frytki), Chinese food (stożkowe), i innych, wykraczając daleko poza zakres aktualnych możliwości.

Technograph zajmuje się promocją sprzedaży urządzeń firmy Heiber & Schröder lat na terenie Polski, i poza granicami, już od ponad 10 lat, i jak do tej pory wszystkie proponowane rozwiązania stały się wartością dodaną dla klientów. Mamy wrażenie, że i w tym przypadku będzie podobnie. 

Firmie ABC - PAK życzymy samych sukcesów w pozyskiwaniu nowych rekordów sprzedażowych, a zainteresowanych współpracą z nami zapraszamy do kontaktu:)

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Coraz więcej Coron!

2017-05-10


Coraz więcej Coron!

Zimowo-wiosenne miesiące były bogate w instalacje systemów Vetaphone do aktywacji koronowej.

Obróbka wysoko uszlachetnionych materiałów plastikowych  nie byłaby możliwa bez tych, wydawałoby się małoznaczących urządzeń. Patrząc na  samą konstrukcję  stacji koronującej można odnieść mylne wrażenie, że jej znaczenie w procesie technologicznym jest równie małe, jak  gabaryt.  Jednak cały system to złożony układ mechaniczno- elektroniczny, oparty na  zaawansowanym algorytmie, który steruje skomplikowanym procesem fizyko– chemicznym, w obrębie szerokiego spektrum materiałów poddawanych obróbce.   Takie kompletne urządzenie wyposażone w szereg zabezpieczeń daje pełne bezpieczeństwo użytkowania 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Ostatnio dostarczane przez nas systemy zostały wykorzystane do wielu różnorodnych aplikacji.

Jedna z nich to wąsko wstęgowy druk fleksograficzny, gdzie nasza Corona VE1A-A(C4)410 zastąpiła nieefektywny system zamontowany na maszynie Nilpeter . Współpraca z naszym klientem,  globalnym producentem etykiet samoprzylepnych trwa już od wielu lat, stąd ostatnio dostarczony system jest już kolejnym rozwiązaniem firmy Vetaphone zamontowanym w tej drukarni. 

Kolejne, nieco mniej standardowe rozwiązanie, zastosowano na linii ekstruzyjnej do produkcji osłonek poliamidowych na wędliny. W tym wypadku materiał w formie rękawa o maksymalnej szerokości 450 mm jest aktywowany wewnętrznie przez układ specjalnych wałków, gdzie jeden spełnia rolę elektrody. Materiał przechodząc między wałkami ma wciąż nieco powietrza, wewnątrz co powoduje aktywację odpowiedniej, czyli wewnętrznej strony.  W tym wypadku nasz klient zamówił od razu dwa identyczne systemy wyposażone w 1,5 kW generator i stację TU4(R)055 H. Mieliśmy pewność, co do skuteczności działania tej technologii, gdyż była to już kolejna dostawa do tego producenta.

Nie sposób byłoby pominąć innego przykładu, gdzie system Vetaphone znalazł zastosowanie, a mianowicie  na liniach ekstruzyjno-drukujących do produkcji worków na mrożonki oraz odpady. Zwykle produkowana wstęga ma szerokość 500 mm, jednak linia może produkować materiał znacznie szerszy, bo do 1200 mm. Stąd, aby zapewnić pełną elastyczność stacja koronująca ma szerokość 1410 mm i jest wyposażona w elektrody segmentowe PF2-10, o s szerokości segmentów 10 mm każdy. To pozwala użytkownikowi na wykorzystanie linii w pełnym zakresie przy obecnej, jak i przyszłej produkcji.  Szczególnie cieszy nas fakt dostarczenia aż czterech stacji VE1B-A(PF2-10)1520, wraz z pełnym wyposażeniem do naszego klienta oraz kontynuacja rozmów na temat instalacji kolejnych jeszcze w tym roku.

Technologia Vetaphone dobiera moc elektrod automatycznie do prędkości liniowej maszyny zapewniając równomierną aktywacje powierzchni materiału na całej jego szerokości bez względu na prędkość. Jest to szczególnie istotne w przypadku materiałów cienkich takich jak woreczki, gdyż zbyt duża moc mogłaby punktowo przepalić materiał.  W przypadku aktywacji bardzo wymagających materiałów istnieje również możliwość manualnej regulacji urządzenia. A to oznacza, że przy minimalnej prędkości liniowej maszyny, system może koronować z maksymalną wydajnością. Taki stan rzeczy pozwala wykonać kompleksowe uszlachetnianie, w jednym przelocie.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Sprzedaż oraz instalacja używanego utomatu sztancującego - tłoczącego Sanwa TRP 1060 SE w podwarszawskiej drukarni.

2017-04-03


Team Technograph pragnie poinformować, o kolejnej już instalacji używanego automatu sztancująco - tłoczącego Sanwa TRP 1060 SE, wyprodukowanego w Japonii w 1996 roku.

Jak zwykle w przypadku maszyn używanych, została ona przez nas dokładnie sprawdzona pod kątem mechanicznym, elektronicznym, jak również technologicznym (popartym testami).W następstwie naszych działań dokonaliśmy kompleksowego czyszczenia, wymiany stosownych części, regulacji, tak by klient mógł z biegu wejść w tryb produkcyjny, niezwłocznie po zakończeniu instalacji i szkoleniu obsługi.

Poniżej kilka danych technicznych przedmiotowego rozwiązania:

 • Maksymalny wymiar arkusza: 1060 x 740 mm
 • Minimalny wymiar arkusza: 400 x 330 mm
 • Maksymalny wymiar wykrawania: 1050 x 735 mm
 • Minimalny chwyt arkusza: 8 mm
 • Maksymalny docisk :300 t
 • Grubość Papieru: 0,1 – 1,5 mm (do fali B)
 • Powierzchnia stołu roboczego: 1070 x 760 mm
 • Wymiar płyty tnącej: 1084 x 750 mm
 • Zakres ruchu tygla: 62 mm

Dodatkowym atutem, a zarazem standardem maszyn firmy Sanwa TRP 1060 SE są dwie marki boczne z trybem pchnij / ciągnij, podwójne zabezpieczenie przeciw wtargnięciu podwójnym arkuszom, przekładnia trójkrzywkowa, jako składowa napędu łańcuchów łapkowych, sztancowanie na płytach 4+1 mm, moduł sztancowania z płytą typu plaster miodu, i szybko wymiennymi ramami, i wykładaniem z trybem pracy non – stop.

Ta konkretne maszyna znalazła swoje miejsce w jednej z podwarszawskich drukarń, z dużym potencjałem rozwojowym w zakresie produkcji opakowań, i nie tylko. Panu Prezesowi życzymy samych sukcesów i dziękujemy za zaufanie w zakresie dostawy i serwisu maszyn poligraficznych.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Refubrishing i sprzedaż linii zbierająco - szyjąco - obcinającej Horizon made in JPN.

2017-03-22


Jeszcze w Marcu bieżącego roku, udało nam się szczęśliwie zakończyć pełny refubrishing używanej linii zbierająco - szyjąco - obcinającej do broszur japońskiego producenta Horizon

Jest to najbardziej rozpoznawalny, i cieszący się największym zainteresowaniem sprzęt wspomagający obróbkę po druku, dlatego też bardzo lubimy pracować z takimi rozwiązaniami. 

Cała linia w skład, której wchodziła wieża VAC100a, zszywarka SPF20 A z głowicami Hohnera, obcinarka FC20 A, oraz wykładak PK-20, wyprodukowana została w roku 2007 i do momentu przejęcia przez Technograph wykonała zaledwie 8 mln broszur! Niezwłocznie po dostawie poszczególne elementy zostały gruntownie wyczyszczone, sprawdzone pod względem sprawności mechaniczno - elektronicznej i wyposażona w nowe wyspecyfikowane przez serwis części zamienne. Oczywiście zainstalowano oryginalne części Producenta. Tylko w takim przypadku można żądać od sprzętu maksymalnych osiągów, przy zachowaniu najwyższej staranności wykonania produktu gotowego, czyli broszury. 

Na klienta nie trzeba było czekać długo, a po szeregu testów z wykorzystaniem wymagających surowców maszyna uzyskała status "Sprzedana"!

Po dostawie do nowego miejsca docelowego klient został przeszkolony w zakresie obsługi, co pozwoliło na bezpośrednie wejście w tryb produkcyjny. 

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do współpracy w zakresie zakupu maszyn poligraficznych nowych czy używanych, jak również w zakresie serwisu, dostawy części zamiennych oraz kompleksowych relokacji sprzętu.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Instalacja maszyny drukującej Shinohara 75VH w Drukarni TŻ Sp z o.o. z Wrocławia

2017-03-16


W marcu 2017 roku firma Technograph dostarczyła do drukarni TŻ Sp. z o.o. z Wrocławia drukującą maszynę Shinohara 75VH.

Przedmiotowa maszyna była naszą własnością, a co za tym idzie mieliśmy czas, aby dokonać kompleksowego przeglądu, czyszczenia, wymiany części, stosownych regulacji, wraz z testami druku Gatf. Przez ponad trzy tygodnie nasi inżynierowie byli całkowicie zaangażowani w przygotowanie produktu do sprzedaży, i dochowali najwyższej staranności w określonych działaniach.

Maszynami firmy Shinohara zajmujemy się niezmiennie od ponad 16 lat, w związku, z czym nie kryją one przed nami żadnych tajemnic. Mało tego na przełomie ostatnich lat doprowadziliśmy do pewnych modyfikacji, tak by spełniały one wszystkie, najbardziej wyśrubowane standardy w druku. Zadbane maszyny tego producenta potrafią swobodnie konkurować na rynku z innymi konkurencyjnymi rozwiązaniami, natomiast stopa zwrotu inwestycji jest nieporównywalnie mniejsza!

Model maszyny 75 z wysokim wykładaniem cechuje się następująco:

 • Maksymalna prędkość druku 17,000 arkuszy na godzinę, 
 • Wolnostojąca konsola operatorska do sterowania maszyną
 • Regulacja koszenia płyty z panelu dotykowego, 
 • Cylindry dociskowe podwójnej średnicy, pozwalające na zadruk kartonu do 0,6 mm
 • Automatyczne mycie obciągów gumowych
 • Automatyczne mycie wałków farbowych, typ 2 (woda + płyn)
 • Chłodziarka Baldwin 
 • SPIS - system wstępnego nafarbiania
 • Elektromechaniczny czujnik marki bocznej
 • SPC - półautomatyczna zmiana płyty
 • Ultradźwiękowy czujnik podwójnych arkuszy
 • Dejonizacja na podajniku
 • Podsys na stole spływowym
 • System proszkowania
 • Oprogramowanie CIP3
 • Suszenie firmy Baldwin
 • Zgodność z Normami CE

Niezwłocznie po zakończeniu instalacji w miejscu docelowym wykonaliśmy testy porównawcze Gatf, sprzed demontażu, a po ich akceptacji i szkoleniu oddaliśmy maszynę do pełnego cyklu produkcyjnego.

Jest to już kolejna Shinohara w drukarni TŻ, dająca całkowitą stabilizację procesową i umożliwia przyjmowanie jeszcze większej ilości zleceń do druku w najwyższej jakości.

Panu Prezesowi Andrzejowi Stolarczykowi dziękujemy za zaufanie przy wyborze przedmiotowego rozwiązania, i jednocześnie życzymy ciągłości zamówień.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Technograph i pierwsza w Polsce okienkarka WP Speedliner firmy Heiber & Schröder

2017-02-10


Po wielu miesiącach testów, zamysłów klienta, co do sensowności inwestycji i negocjacji, zakończyliśmy sukcesem projekt maszyny okienkującej WP Speedliner firmy Heiber & Schröder

Jest to pierwsza w Polsce, zainstalowana i oddana do produkcji konfiguracja jednotorowa, w nowej odsłonie tego niemieckiego Producenta. Rozwiązania jednotorowe były praktykowane również w przeszłości, jednakże ze względu na różnego rodzaju fluktuacje rynkowe, ciągły wzrost popytu na opakowania kartonowe, H&S skupił się na produkcjach wysoko wydajnych to znaczy dwu, trój-torowych, i jeszcze bardziej skomplikowanych. 

W ostatnich latach rynek ponownie zaczął się upominać o bardziej kompaktowe rozwiązanie, przeznaczone do szybkich narządów, łatwego przezbrajania z jednej na drugą pracę produkcyjną, i dedykowaną do mniejszych wolumenów produkcyjnych. W konsekwencji postanowiono powrócić do tej koncepcji, w oparciu o flagowy, najbardziej rozpoznawalny na świecie model WPS 1100. Konsekwencją jest prezentowany model WP Speedliner. 

Zarówno jak w przypadku serii WPS1100, mniejszy strukturalnie model może być rozbudowany do każdej dostępnej opcji pokazywanej przez nas chociażby na stronie internetowej www.technograph.pl, pod zakładką OKIENKARKI Heiber & Schröder.

Również i w tym konkretnym przypadku maszyna została wyposażona w sprawdzony przez lata moduł do bigowania na gorąco w linii, a żeby było trudniej sam proces technologiczny jest zdecydowanie unikalny w skali Światowej. Ze względu na stopień zaawansowania, i swoistego Know How, zobligowani jesteśmy do dochowania tajemnicy handlowej. 

Oczywiście szczęśliwemu użytkownikowi życzymy osiągania jak największej precyzji aplikacji, duuużo pracy, a w konsekwencji osiągnięcia satysfakcji inwestycyjnej per szybkiej korzyści finansowej. 

Technograph S.C., jako wyłączny przedstawiciel H&S w Polsce uczestniczył od początku do końca w przedmiotowym projekcie, wprowadzając na rodzimy rynek kolejne, najnowsze rozwiązanie.

Pozdrawiamy i zapraszamy do współpracy

Technograph Team

www.technograph.pl

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Skok w 2017 rok - relokacje maszyn Heiber & Schroder do produkcji opakowań i dostawa nowego Stackera AS1400.

2017-01-20


Początek roku 2017 traktujemy, jako prolongatę starego już 2016, co oznacza kontynuację wytężonej pracy całego teamu Technograph. 

Jednym z naszych dużych działań była relokacja trzech ciągów technologicznych firmy Heiber & Schröder, w skład, którego wchodziły maszyny do aplikacji okienek foliowych i papierowych serii WP Master, mieszarki wykrojów CL600, oraz doposażenie jednej z istniejącej linii o Stacker 1400 (wykładak gotowych stosów). 

Przedmiotowy Stacker służy przede wszystkim do zwiększenia wydajności linii produkcyjnych, wraz z rosnącym liniowo wolumenem produkcyjnym przy wykorzystaniu niesztampowych rozwiązań proponowanych przez H&S. Innym aspektem jest ograniczenie personelu obsługującego ciąg technologiczny, a co za tym idzie wpływa wyraźnie na ograniczenie kosztów stałych dla inwestora. Dzięki takiemu rozwiązaniu produktem finalnym jest gotowe aplikacja ułożona w określonej wysokości stosy, gotowe do dalszej obróbki, lub do wysyłki.

Przy okazji tej skomplikowanej akcji pod względem logistycznym i czasowym chcieliśmy poinformować o nowym członku grupy Technograph, a mianowicie o Panu Stanisławie Góralczyk, wykwalifikowanym elektroniku maszyn, nie tylko poligraficznych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.technograph.pl, prezentującej proponowane przez nas rozwiązania.

Pozdrawia

Technograph S.C. Team

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Corona dla maszyn Grafotronic

2016-12-12


Marka Grafotronic istnieje na rynku od 12 lat i jest dobrze rozpoznawalna w europejskich drukarniach, głównie produkujących etykiety. Duński producent Vetaphone, wynalazca systemu koronowania, istnieje na rynku już 65 lat, a systemy Corona tej firmy są szczególnie mocno rozpowszechnione w obszarze druku fleksograficznego.

Nic więc dziwnego, że firma Grafotronic po uruchomieniu własnego, niezależnego zakładu produkcyjnego, szukała niezawodnego i sprawdzonego aktywatora do swoich urządzeń. I tak drogi obydwu firm spotkały się w Warszawie. Tam, w nowoczesnej siedzibie Grafotronic Sp. z o.o., w maszynie drukującej i konfekcjonującej DCL2 produkowanej dla szwajcarskiego klienta wymagającego najwyższej jakości, został zamontowany nowy system Corona wyposażony w 2 kW generator i 6 elektrod ceramicznych. System został w pełni zintegrowany do maszyny Grafotronic - generator i transformator zostały wmontowane w szafę elektryczną - dzięki  wsparciu technika Vetaphone oraz polskiego przedstawiciela firmy Technograph.

Jest to już druga instalacja systemu Corona na maszynie Grafotronic, pierwsza maszyna z tym systemem została sprzedana na rynku fińskim.

Cieszy sukces polskiej firmy konstrukcyjnej, której rynki zbytu nie ograniczają się jedynie do Polski oraz fakt, że pierwsze instalacje wiodącego systemu do aktywacji koronowej miały miejsce właśnie na maszynach wyprodukowanych w naszym kraju. Mamy nadzieję, iż dzięki warunkom OEM-owym współpraca ta przerodzi się w stałą i satysfakcjonującą dla Grafotronic, Technograph i Vetaphone, a w konsekwencji dla przyszłych użytkowników tych maszyn.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Specjalizacja dzięki praktyce - serwis maszyn poligraficznych Technograph

2016-10-01


Miano specjalisty można osiągnąć tylko i wyłącznie poprzez ciężką pracę, duże zaangażowanie w rozpoznanie danego zagadnienia, oraz poprzez wieloletnią praktykę.

W przypadku profesjonalnego serwisu maszyn poligraficznych Technograph wszystkie te aspekty łączymy we wspólny mechanizm czynników połączonych, oparty o wielokrotne szkolenia odbyte w fabrykach producentów maszyn, rozlokowanych po całym Świecie, bieżące instalacje, oraz duże zaangażowanie w problematykę technologiczną.

Nasi fachowcy z działu serwisu posiadają kilkunastoletnie, kompleksowe przygotowanie w zakresie rozwiązywania problemów technicznych, i procesowych, aby być pomocnym na każdym etapie działań wykonywanych, tj. naprawy, relokacje, czy wdrażanie nowych rozwiązań.

Zakres działania firmy Technograph dotyczy kompleksowej obsługi w zakresie maszyn drukujących, do produkcji opakowań, oraz postpressowych.

Jednym z ostatnich działań wykonanych przez firmę Technograph, była relokacja maszyny drukującej Sakurai 575 SD dla drukarni Multicolor, wyposażoną w lakier, oraz wydłużone wykładanie. Mieliśmy już okazję uczestniczyć w instalacjach nowych maszyn Sakurai, przy udziale serwisu fabrycznego, ale w tym konkretnym przypadku byliśmy odpowiedzialni za kompleksową obsługę w zakresie demontażu, transportu poziomego po hali, transportu kołowego, załadunku, rozładunku, wprowadzenie na nową halę, ponownej instalacji, i szkolenia obsługi.

Również i tym razem udało nam się osiągnąć konsensus, a mianowicie zadowolenie klienta i samego serwisu, jak widać na załączonym obrazie.

Zapraszamy do współpracyJ

www.technograph.pl

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Relokacja Drukarni Serigraf z Suchego Lasu

2016-09-01


Początkiem Września 2016r. zakończyliśmy szczęśliwie relokację całej drukarni Serigraf zlokalizowanej w Suchym Lesie. 

W zakresie naszych działań był demontaż, transport, oraz ponowny montaż maszyny drukującej Shinohara 75 IV, Adast, zbieraczki poziomej, krajarki, tygla, CTP, oraz kilku drobnych urządzeń introligatorskich. 

Wszystkie maszyny po ponownym zmontowaniu w nowej siedzibie firmy, zostały przetestowane pod kątem poprawności działania i oddane do produkcji.

Aktualnie drukarnię Serigraf można znaleźć w Suchym Lesie, na ul. Borówkowej 60.

Firma Technograph S.C., zajmuje się profesjonalnie sprzedażą nowych i używanych maszyn poligraficznych, szeroko pojętym serwisem, relokacją, oraz wdrażaniem nowych technologii.

www.technograph.pl

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Przeniesienie Wydawnictwa Progress z Sosnowca

2016-08-19


Rozgrzani do czerwoności, po zakończeniu instalacji wielkoformatowej maszyny fleksograficznej grupa serwisowa Technograph S.C. przystąpiła z automatu do kolejnej akcji, a mianowicie do przeniesienia całego Wydawnictwa Progress z Sosnowca. 

Na liście maszyn znalazła się pół formatowa maszyna drukująca Shinohara 75 IV L, szereg maszyn post pressowych tj. tygiel ML750, Linia szyjąco - zbierająca DUPLO, Krajarka Maxima, itp., jak również linia CTP Fuji Luxel V6. 

Zakres działań obejmowały testy sprawnościowe poszczególnych komponentów, demontaż, wyprowadzenie z dwupiętrowego budynku, załadunek na dedykowane pojazdy, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, transport do nowego miejsca. W kolejnym etapie przystąpiono do rozładunku, wprowadzenia do nowej hali, zestawienie na dedykowane miejsce posadowienia, ponowny montaż zakończony wykonaniem testów końcowych. 

Całość prac trwała pięć dni roboczych, po których klient mógł wznowić ponownie prace produkcyjne.

Aktualnie Wydawnictwo Progress aktywnie działa w pełnym zakresie, w nowej lokalizacji na ulicy Łomżyńskiej 8 w Sosnowcu.

www.technograph.pl - kompleksowa obsługa w zakresie sprzedaży, serwisowania, relokacji maszyn poligrafiacznych.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Instalacja maszyny do druku fleksograficznego na tekturze falistej, typ ZYKM II, w formacie 1600 x 2400 mm

2016-08-08


Początkiem Sierpnia 2016r. firma Technograph S.C., dokonała instalacji używanej maszyny do druku fleksograficznego na tekturze falistej, typ ZYKM II w formacie 1600 x 2400 mm.

Przy okazji tego działania zapewniliśmy kompleksowe działania w skład, których wchodził demontaż, transport poziomy po hali, załadunek na dedykowany pojazd transportowy z miejsca uprzedniego posadowienia, a następnie rozładunek, wprowadzenie, ponowny montaż, oraz testy druku.

Arkusze zostały porównane z oryginałem wykonanym jeszcze przed rozpoczęciem demontażu, tak by sprostać wymaganiom klienta.

Technograph S.C., jako wyłączny przedstawiciel takich Brandów jak Heiber & Schröder, Yawa, Eurograf, WSD, Vetaphone, ACE, SAM Sungang, czy Saldoflex, zajmuje się sprzedażą, serwisem, relokacją, maszyn nowych, oraz używanych w specjalizacji: Shinohara, Akiyama, Sakurai, KBA, Sanwa, Bobst, i innych.... 

www.technograph.pl, biuro@technograph.pl, tel: 0048 12 262 04 72

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Montaż urządzenia Vetaphone VE1A-A (C6) 520 QC do zwiększenia napięcia powierzchniowego wstęgi, na maszynie GiDue Combat

2016-06-25


Wychodząc na przeciw potrzebom naszego klienta doposażyliśmy istniejącą już maszynę GiDue Combat do druku fleksograficznego, o urządzenie Vetaphone VE1A-A (C6) 520 QC do zwiększenia napięcia powierzchniowego na wstędze.

Zanim została podjęta decyzja, co do konkretnego modelu i mocy generatora przetestowaliśmy uprzednio wymagane folie w fabryce producenta, pokazując na finale wynik naszych prac w formie wykresów. Taki stan pokazuje dokładnie jak przebiega proces aktywowania na poszczególnych materiałach z wykorzystaniem określonej mocy generatora.

Jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakiej wielkości generator będzie potrzebny do szerokiego spektrum produkcji, co w praktyce daje realne oszczędności przy zakupie kompletnego systemu. Wielokrotnie zdarzało się, że po przeprowadzonych testach potrzebny był mniejszy generator, niż to, czego wymagał od nas klient. 

Firma Vetaphone, jako wynalazca procesu aktywacji powierzchniowej (koronowania) ma w tym zakresie bardzo duże doświadczenie, a możliwości technologiczne wykraczają daleko poza obszar standardowego procesu fizyko - chemicznego. Myślę tu o użyciu Plazmy, jako czwartego stanu skupienia, z wykorzystaniem najnowocześniejszego urządzenia EASI PLAZMA, mogącego aktywować znacznie powyżej 60 Dyn / cm.

Zakres możliwości używania Easi Plasma dotyczy:

EASI PLAZMA TO ZNACZY INNOWACJA W PRZEMYŚLE PRZETWÓRCZYM!!!

Technograph S.C. wyłączny przedstawiciel Vetaphone w Polsce...

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Instalacja maszyny do aplikacji okienek foliowych WPS 1100 Proliner w drukarni TAMIR Sp. z o.o., z Bystrzycy Kłodzkiej.

2016-06-22


Gorący i pracowity Czerwiec 2016, i kolejna instalacja maszyny przeprowadzona przez team Technograph S.C.

Tym razem dostarczyliśmy nową maszynę serii WPS 1100 Proliner, do drukarni TAMIR Sp. z o.o., uzupełniając dotychczasowy, jakże bogaty i zaawansowany park maszynowy do produkcji opakowań z tektury litej i falistej. 

Maszyna WPS Proliner to najbardziej rozpoznawalny, i niewzawodny model na świecie, produkowany w Niemczech przez firmę Heiber & Schroeder. 

Koncepcja konstrukcyjna oparta jest o zasadę modułową, umożliwiając wykonywanie zróżnicowanych procesów łączenia litego kartonu, tektury falistej, z folią, jak również innymi dodatkami. Finalnym produktem zawsze jest opakowanie z:

- okienkiem prostym lub zadrukowanym metodą UV, 

- okienkiem bigowanym na gorąco w linii i z wycinaniem narożników celem lepszego składania (opakowania

  typu  Premium), 

- Okienkiem z bigami krzyżującymi się, tzw. "Pick and Place", 

- Opakowanie na chusteczki higieniczne: cięcie wzdłużne ciągłe, kontrolowane, oraz z wykorzystaniem wykrojników, 

- Opakowanie z formowaną torebką papierową lub foliową, tzw. "Bag in Box", 

- Opakwanie zbiorcze z rączką, 

- Opakowanie z insertami, 

- Opakowanie wzmocnione z kołnierzem, 

- Koperty kurierskie z taśmą dwustronnie klejoną i taśmą typu tear strip

- i wiele innych.  

Wszystko zależy od tego CO WYMYŚLISZ, a my postaramy się sbudować dla ciebie maszynę?!

Nasze rozwiązanie opórcz wyżej wymienionych aplikacji, które wykonywane są w sposób bardzo precyzyjny, osiąga wysokie wydajności sięgające do 72,000 opakowań na godzinę. 

Jesteśmy przekonani, iż drukarnia Tamir  Sp z o.o. decydując się na tego typu rozwiązanie znaczenie poszerzy swoje możliwości produkcyjne, wpływając jednocześnie na dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Korzystając z okazji chcieliśmy podziękować Panu Prezesowi T. Krywulcowi za obdarzenie  nas zaufaniem, życząc jednocześnie dalszych sukcesów zawodowych.

SEO IMG NAME
SEO IMG NAME
SEO IMG NAME

Instalacja systemu WSD MAG-In® do rotacyjnego wykrawania arkuszy w linii na maszynie offsetowej KBA 74-4

2016-04-12


Technograph s.c., jako wyłączny przedstawiciel firmy WSD GmbH w Polsce pragnie poinformować o kolejnej, zakończonej sukcesem instalacji rotacyjnego systemu wykrawania z papieru oraz kartonu, w linii na drukującej maszynie offsetowej. 

W tym konkretnym przypadku działanie obejmowało doposażenie czterokolorowej maszyny drukującej KBA 74-4.

MAG-In® System

Firma WSD opracowała system MAG-In® w celu zwiększenia możliwości produkcyjnych, głównie w obszarze druku offsetowego. MAG-In® - System wyznacza kompletnie nowe standardy w „inline finishing”, ponieważ poszczególne składowe w porównaniu do dotychczasowych rozwiązań, są bardziej elastyczne, szybsze, i tańsze.

W rezultacie powstało przyjazne rozwiązanie do wykrawania, perforowania, bigowania, oraz tłoczenia na maszynach drukujących  małych, średnich w dużych formatów w trybie jednego przelotu. Prosty w obsłudze, I generujący bardzo dobre zyski w krótkim czasie.

Zaoszczędź swoje pieniądze

 • Krótki czas narządu ze względu na proste rozwiązania montażowe
 • Szybkie pozycjonowanie narzędzi, magnetyczna mata MAG-base® z siatką montażową
 • Stała prędkość maszyny (nasz proces nie ogranicza prędkości druku)
 • Nie wymaga żadnych zmian konstrukcyjnych w maszynie
 • Narzędzia przeznaczone do wielokrotnego użytku, zachowując długą żywotność
 • Podwyższona wartość dodana w procesie drukowania zwiększa dochód firmy
 • Redukcja kosztów procesowych

W naszej ofercie znajdują się również takie rozwiązania jak CUT-In® System, Rotar CUT (urządzenie wolnostojące do wykrawania rotacyjnego), oraz oczywiście najwyższej, jakości stalowe płyty wykrojnikowe, pozwalające na wykrawanie najbardziej skomplikowanych kształtów.

Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres biuro@technograph.pl, lub dzwoniąc pod numer  535461500 lub 535463500...

Zachęcamy do współpracy:)

Technograph s.c. na targach DRUPA 2016 w Dusseldorfie - ODWIEDŹ NAS!

2016-04-07


Szanowni Państwo, 

Technograph s.c. jako wyłączny przedstawiciel firmy Heiber & Schröder w Polsce zaprasza serdeczenie do dowiedzenia stoiska nr B51, w hali 10 na zbliżających się targach Durpa 2016 w Dusseldorfie.

Pozdrawiamy i do zobaczenia, 

Technograph Team :)

Technograph instaluje kolejną linię technologiczną Heiber & Schröder, WP 1100-2 master, do produkcji opakowań z okienkiem...

2016-03-14


Technograph S.C., będąc wyłącznym przedstawicielem firmy Heiber & Schröder w Polsce pragnie pochwalić się kolejnym zakończonym projektem pt. "linia technologiczna do produkcji opakowań z okienkiem"!

Tym razem nasz klient postawił na bogato wyposażoną konfigurację serii WP 1100-2 master, która pozwoli ustabilizować istniejące już portfolio odbiorców gotowych, jak również rozwijać produkcję opakowań, o kolejne bardzo ciekawe, innowacyjne projekty w niedalekiej przyszłości. 

Cały ciąg technologiczny WP 1100-2 master  jest wyposażeniem full serwo napędowym, i składa się z maszyny wyposażonej w: trójfunkcyjny podajnik typu master, sekcję łańcuchową, sekcję klejową, sekcję tnącą, stół wykładania, moduł do bigowania folii na gorąco w linii z wycinaniem V-ek w narożnikach, moduł do bigowania/perforowania/cięcia na zimno w linii, w trybie ciągłym i przerywanym, również z wykorzystaniem cylindrów magnetycznych i płyt wykrojnikowych, oraz w Stacker wspomagający odbieranie. Całość wyposażenia, a przede wszytkim jakość wykonania ma wpływ na zwiększenie wydajości, zwiększenie możliwości produkcyjnych, a w konsekwencji zwiększenie zadowolenia z użytkowania.

Oczywiście przed podjęciem decyzji finalnej o zakupie poddani zostaliśmy wnikliwym testom w fabryce, tak by można było porównać możliwości naszej maszyny w stosunku do innych konkurencyjnych rozwiązań. Finał jest już znany:)

Nasz klient został potraktowany tak samo jak w każdym innym przypadku, czyli na najwyższym możliwym poziomie. Fachowcy z Technograph S.C. zajęli się wszystkimi, najdrobniejszymi detalami, aż do momentu oddania wpełni sprawnej linii do użytku, włączając w to szkolenie operatorów (10 dni). 

Nasza wiedza i zaangażowanie ma wpływ na słuszne decyzje inwestycyjne, z których można czerpać wieloletnie korzyści finansowe. 

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych bez wyjątku, nie tylko w zakresie opisanej technologii;)

Z poważaniem 

Technograph S.C. Team

EKSPANSJA DZIAŁU R&D – nowa linia powlekająca w siedzibie SAM

2016-03-04


SAM (Sung An Machinery) kończy budowę nowego Centrum Technologicznego w fabryce w Seulu, które będzie stanowić siedzibę dla nowego laboratorium SAMLab 3. Centrum Technologii Powlekania jest infrastrukturą pół-produkcyjną, przeznaczoną dla klientów SAM do przeprowadzania próbnej oraz zlecanej produkcji.

Przygotowany w tym celu nowy budynek ma powierzchnię 1450 m2 i jest pomieszczeniem sterylnym, odpowiednim do produkcji precyzyjnych powłok optycznych. Centrum posiada pełne wyposażenie badawcze w instrumenty analityczne takie jak: precyzyjne testery siły rozwarstwiania, system pomiaru właściwości optycznych czy komorę z kontrolowaną wilgotnością.

Instalacja powlekającej linii testowej zostanie zakończona w marcu tego roku. Maszyna jest zaprojektowana do powlekania zarówno roztworami wodnymi, solwentowymi, w 100% trwałymi i hot meltowymi, na wstędze o maksymalnej szerokości do 1060 mm, z prędkością 600 metrów na minutę (przewijanie materiału z prędkością do 1000 m/min.) Modułowa budowa systemu powlekania daje możliwość wykorzystania różnych sposobów aplikacji roztworu poprzez dozowanie szczelinowe, mikro rotograwiurę, podciśnieniowy rakiel komorowy, bezpośrednią/odwróconą rotograwiurę, rakiel nożowy S-knife (comma), odwrócone wałki, semi-flekso, system 5-wałkowy i wałek transferowy. Maszyna wyposażona jest w 22 metrową, 7 częściową suszarkę flotacyjną ze wsparciem rolkowym, jedną z największych i najbardziej uniwersalnych w tego typu aplikacjach. Inne unikalne parametry tej linii to automatyczne odwijaki, drugi odwijak do mokrych i suchych laminatów, aktywacja koronowa, czyszczenie wstęgi i suszenie UV.

Do nowego centrum technologicznego zostanie przeniesiona również linia SAMLab 1 pracująca w ramach Laboratorium Drukowanej Elektroniki SPEL SAM.

SAM oferuje również swoim klientom możliwość korzystania z Centrum Technologii Ekstruzji, działającym jako SAMLab 2 w Phoenix, koło Nowego Jorku w USA.

Instalacja używanego automatu sztancującego Sanwa TRP 1060 SV Axia z 2008 roku.

2016-01-30


Szanowni Państwo,

W Styczniu 2016r. zakończyliśmy ostatecznie instalację kolejnego automatu sztancującego Sanwa TRP 1060 SV Axia, z 2008 roku, dla inwestora z Małopolski.

Przedmiotowa maszyna jest bogato wyposażona w:

* Non stop nakładanie

* Trzy ssawki podnoszące / cztery ssawki transportujące

* Automatyczną regulację siły docisku

* Automatyczne zapinanie płyty tnącej, oraz płyty wykrojnika

* Ramy wykrojnika

* Ramę do montażu szybko zaciskowych palców w sekcji oczyszczania (płyta typu plaster miodu)

* Płytę tnąca o grubości 5 mm

* Płytę tnącą o grubości 4 mm

* Płyty tnące o grubości 1 mm

* Linie centrujące na całej długości maszyny, przyspieszające narząd

* System oczyszczania w zestawem szybko zaciskowych palców

* Non stop wykładanie

* Wstrzeliwacz pasków na wykładaniu

 

Cechą szczególną serii Axia jest przekładnia trójkrzywkowa do napędu łańcuchów prowadzących, wraz z systemem 230 - stopniowego prowadzenia arkusza. Taki stan rzeczy pozwala na sztancowanie arkuszy w pełnym spektrum gramaturowym poczynając od grubości 0,1 mm do 1,5 mm (do fali B). Nasza wiedza i umiejętności zdobyte na przełomie ostatnich lat, że na tej maszynie można więcej i lepiej.

 

Dane Techniczne w/w maszyny:

 

* Maksymalny wymiar arkusza:       1060 x 740 [mm], 

* Minimalny wymiar arkusza:             400 x 330 [mm], 

* Maksymalny wymiar wykrawania: 1050 x 735 [mm], 

* Minimalny chwyt arkusza: 8 [mm], 

* Maksymalny docisk: 300 t, 

* Grubość surowca do sztancowania: 0,1 - 1,5 [mm] i do fali B, 

* Automatyczna regulacja docisku 

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy zarówno w zakresie maszyn używanych, nowych, oraz działań serwisowych. Pokażemy, że można inaczej....

 

www.technograph.pl

Dostawa maszyny do produkcji opakowań przestrzennych CE 1560-3 od H&S

2015-12-16


Jak już wielokrotnie informowaliśmy na różnego rodzaju eventach, na łamach prasy branżowej, czy na stronie internetowej www.technograph.pl świat opakowań kartonowych nieustannie transformuje, a drukarnie muszą być na tego typu tendencje przygotowane "on Time".

W ostatnich latach odnotowujemy coraz to większe wolumeny produkcyjne u naszych klientów, co ściśle związane jest z ceną produktu gotowego, różnicą kursową, ale przede wszystkim poparte wysoką, jakością pracy naszych rodzimych drukarzy.

Wzrost wolumenu produkcyjnego opakowań związany jest również wraz ze zwiększeniem popytu na rożnego rodzaju produkty, jak również na szybkie jedzenie (FAST FOOD) napiętnowane poprzez zewnętrzne bodźce oddziaływujące na człowieka 21 - ego wieku tj. CZAS!

Jeżeli opakowania na fast food(y) to pomocne okazać się może urządzenie proponowane przez naszego Producenta Heiber & Schroder, a mówiąc ściślej maszyna typu CE 1560 - 3 (Carton Erecting).

Właśnie w grudniu 2015 roku dostarczyliśmy naszemu klientowi (poufne) już trzecią tego typu maszynę, wyposażoną w trzy tory i umożliwiającą pracę nawet do 22,000 opakowań typu Clam Shell na godzinę.

Oprócz opakowań typu Clam Shell maszyna może produkować tacki z wieczkiem i bez, opakowania typu Frech Fries, Chinese Food, i wiele innych.

Więcej szczegółów możecie Państwo znaleźć na naszej stronie:

http://www.technograph.pl/page,96,0,automaty-do-opakowan-przestrzennych.html

lub dzwoniąc do nas bezpośrednio pod numer 535 461 500.

Technograph S.C. jest wyłącznym przedstawicielem firmy Heiber & Schroder w Polsce.

Instalacja używanego automatu sztancująco - tłoczącego Sanwa TRP 1060 SE z 1998 roku.

2015-12-14


Na przełomie Listopada i Grudnia 2015r. zrealizowaliśmy kolejny projekt dostawy używanego automatu sztancująco - tłoczącego Sanwa TRP 1060 SE z 1998 roku. 

 

Inwestor, który zdecydował się na powiększenie swojego aktualnego parku maszynowego został obsłużony kompleksowo przez specjalistów z firmy Technograh S.C., tj. od momentu wstępnego zainteresowania, aż do ostatecznego oddania przedmiotowej maszyny do produkcji.

 

Dane Techniczne w/w maszyny:

 

- Maksymalny wymiar arkusza:       1060 x 740 [mm], 

- Minimalny wymiar arkusza:             400 x 330 [mm], 

- Maksymalny wymiar wykrawania: 1050 x 735 [mm], 

- Minimalny chwyt arkusza: 8 [mm], 

- Maksymalny docisk: 300 t, 

- Grubość surowca do sztancowania: 0,1 - 1,5 [mm] i do fali B, 

 

Maszyna wyposażona w przekładnię trójkrzywkową, dzięki której istnieje możliwość sztancowania w pełnym zakresie gramatur papieru, tektury litej, falistej, jak również plastików!

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą w zakresie maszyn nowych jak i używanych zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, lub telefon do jednego z naszych specjalistów.: 

 

Kontakt: www.technograph.pl

- Tel. 535 461 500 - Konrad (maszyny i urządzenia), 

- Tel. 535 463 500 - Piotr (maszyny i serwis),

- Tel. 535 768 600 - Magda (urządzenia i części zamienne),

- Tel. 535 869 600 - Artur (serwis maszyn i urządzeń - mechanika),

- Tel. 12 262 04 72 - Staszek (serwis maszyn i urządzeń - elektronika) 

Nowy model okienkarki WP Speedliner Heiber & Schröder

2015-12-11


NAJLEPSZE OSIĄGI

Wysoka wydajność produkcyjna poprzez mocny i odporny system cięcia, udoskonaloną stację podającą, maksymalne wykorzystanie przestrzeni ze wszystkimi zaletami zapożyczonymi z dobrze znanej serii okienkarek WPS, i szerokim wachlarzem opcji nie tylko do aplikacji okienek foliowych.

KRÓTKI NARZĄD

Minimalizuje czasy przestojów! Opatentowana funkcja Teach – in na podajniku, narząd tylko po jednej stronie maszyny, perfekcyjna ergonomia.

PRECYZJA APLIKACJI

Doskonałe pozycjonowanie folii na skutek udoskonalonego systemu przekazu wykrojów.

TRWAŁOŚĆ

Stabilna i solidna konstrukcja, WP Speedliner posiada bardzo wytrzymały system cięcia poprzecznego, łagodniejsze cięcie folii / papieru zmniejszające ryzyko zatoru. Zaprojektowany i wyprodukowany w Niemczech, z najwyższej jakości materiałów, okienkarka WP Speedliner utrzymuje Cechę jakości Heiber & Schröder.

Technograph S.C. wyłączny przedstawiciel Heiber &Schröder w Polsce

Corona Plus w różnych aplikacjach

2015-12-03


W ostatnim czasie liczba użytkowników systemów Corona Plus znowu wzrosła.

Jednym ze stałych odbiorców systemów Vetaphone jest polski producent maszyn do zadruku osłonek. Nasza współpraca trwa już od kilka lat i regularnie, te cieszące się w Polsce i na świecie dużą renomą maszyny, są wyposażane w sprawdzonej jakości koronatory. Zwykle zaawansowane konfiguracje drukarek wymagają dwustronnej aktywacji i w takiej konfiguracji dostarczyliśmy również ostatni system. Ze względu na prędkość druku do 300 m/min., stacja Corona Plus jest wyposażona w 6 elektrod ceramicznych do aktywacji jednej strony oraz 5 kW generator. Daje to pewność wysokojakościowego druku również przy zastosowaniu farb UV.

Kolejny z systemów został dostarczony z nową maszyną Nilpeter, zakupioną przez naszego klienta z okolic Warszawy. Maszyny te, jak i wiele innych marek maszyn fleksograficznych wąskowstęgowych, są zasadniczo wyposażane w systemy do aktywacji Corona Plus firmy Vetaphone w standardzie. Obecnie Vetaphone ma prawie 80% udział w rynku systemów koronujących do tego typu maszyn. Świetnie ten wzrostowy trend było widać podczas targów Labelexpo w Brukseli, gdzie zaprezentowano systemy Vetaphone na 28 urządzeniach i maszynach.

Mniej standardowa aplikacja znalazła z kolei odbiorcę w jednej z instytucji uczelnianych, gdzie w laboratorium pojawiła się potrzeba wykonywania testów materiałów poliamidowych. Dostarczony system oferuje możliwość aktywacji próbek materiałów w formie arkuszy o wymiarze do 420 x 420 mm, co znacznie ułatwia przeprowadzanie testów koronowania i pomiaru ich efektów. Mimo niewielkich rozmiarów stacji aktywującej, system HandyLab Corona Plus jest wyposażony w generator o możliwości regulacji mocy oraz system odciągu ozonu, aby spełnić wszystkie wymogi bezpieczeństwa. System może aktywować zarówno materiały przewodzące, jak i nieprzewodzące.

Cieszy nas, że polscy przedsiębiorcy i uczelnie stawiają na najwyższą jakość.

Instalacja krajarki DATIEN CT-115ECE w drukarni PULS

2015-10-28


Jeszcze w Październiku tego roku, a tuż przed rozpoczęciem siarczystej zimy firma Technograph S.C. zainstalowała używaną krajarkę firmy Datien, model CT-115ECE, w drukarni PULS w Michałowicach. 

Oczywiście obsłużyliśmy naszego klienta kompleksowo, a nasi technicy dołożyli wszelkich starań na etapie demontażu, załadunku, rozładunku, ponownego montażu w miejscu docelowym, regulacji, oraz szkolenia operatorów. 

Wszystko poszło sprawnie, a klient mógł rozpocząć prace produkcyjne zaledwie po trzech dniach, licząc od momentu podjęcia decyzji inwestycyjnej. 

Wyżej wymieniona gilotyna jest mocna, szybka, precyzyjna, i w przystępnej cenie, czyli posiada wszystkie atuty dające zadowolenie klientowi. 

Zainteresowanych zapraszamy do składania zapytań dotyczących maszyn używanych (np. krajarek Datien), oraz nowych, na adres biuro@technograph.pl, lub telefonicznie pod numerem: 535 461 500 lub 535 463 500.

Pozdrawiamy - zespół pasjonatów poligrafii Technograph S.C.

Duży może więcej - instalacja nowej okienkarki WP 1400 master firmy Heiber & Schroder!

2015-10-05


W miesiącu wrześniu bieżącego roku zainstalowaliśmy kolejną okienkarkę naszego producenta tj. firmy Heiber & Schroder, ale tym razem w maksymalnym z możliwych formatów, 1400 mm, dla modelu WP master .

Seria Master była już przez nas uprzednio przedstawiana, ale gwoli krótkiego przypomnienia jest to rozwiązanie oparte na technologii napędu full serwo. To znaczy, że każdy moduł wyposażony jest w silnik serwo, poczynając od trójfunkcyjnego podajnika, poprzez sekcję łańcuchową, cylindry, dodatkowe oprzyrządowania, aż po wykładanie.

Takie rozwiązanie pozwala na bardzo płynną pracę urządzenia, oraz większe możliwości regulacyjne przy zachowaniu wysokiej, jakości aplikacji, i prędkości produkcyjnej.

 Dodatkowymi atutami przedmiotowego modelu są:

- Długość wykroju: 100 - 1180 mm (opcjonalnie: 100 - 1260 mm), 

- Szerokość wykroju: 80 - 1400 mm (praca jednotorowa), 

- Szerokość wykroju: 80 - 670 mm (praca dwutorowa), 

- Długość okienka: 55 - 720 mm (opcjonalnie: 55 - 900 mm), 

- Szerokość okienka: 30 - 1240 mm (praca jednotorowa), 

- Szerokość okienka: 30 - 590 mm (praca dwutorowa), 

- Zakres gramatur dla wykroju kartonowego: 220 - 600 g/m², i do 5 mm tektury litej, 

- Zakres grubości folii: 0.0.3 - 0.35 (PVC, PE, PS), i 0.02 - 0.25 (O-PET, PP),

- Możliwość aplikacji do 4 folii na jeden obrót cylindra transferowego (4 - up), 

- Maksymalna wydajność: 80,000 sztuk / godzinę.

Jak w przypadku każdego proponowanego przez nas rozwiązania, okienkarka WP 1400 master zbudowana jest w oparciu o zasadę modułową, i można ją doposażać na każdym etapie produkcji.

Dziękujemy raz jeszcze naszemu klientowi za obdarzenie nas po raz kolejny zaufaniem i życzymy owocnej pracy!

Kontakt w sprawie maszyn: +48 535 461 500, Konrad Starościk  

Montaż okienkarki Heiber & Schroder, typ WPS 1100-2 w Drukarni Mellow

2015-08-31


Miesiąc Sierpień, słoneczko w pełni, temperatury sięgające zenitu, ale My nie zwalniamy tempa pracy ani na chwilę. 

Oczywiście taki stan rzeczy zależy głównie, od decyzji inwestycyjnych  podejmowanych przez naszych drogich klientów. 

Do takiego grona zalicza się właśnie Drukarnia Mellow, która w ostatnim czasie postawiła na rozwój produkcji opakowań kartonowych i z tektury falistej. 

Uzupełnieniem dla pełnoformatowego automatu sztancująco - tłoczącego, i składarko - sklejarki, jest okienkarka Heiber Schroder, typ WPS 1100-2. Okienkarka wyposażona w dwa niezależne tory, może pracować z wydajnością do 48,000 opakowań z okienkiem na godzinę. 

Długość wykroju kartonowego: 80 - 800 mm,

Szerokość wykroju kartonowego: 80 - 1100 mm,

Długość okienka foliowego lub papierowego: 40 - 560 mm, 

Szerokość okienka foliowego lub papierowego: 30 - 940 mm,

Zakres gramatur: 220 gsm - 600 gsm, i 5 mm tektury falistej,

Możliwość aplikowania folii PP, PVC, PET, papieru i innych.

Życzymy drukarni Mellow stałego wzrostu zamówień, przy zachowaniu niezmiennie wysokich standardów dotyczących produktów gotowych.

Instalacja używanej maszyny Shinohara 75 IV HC + CP w Drukarni Offsetowej PULS

2015-08-27


W Sierpniu bieżącego roku firma Technograph dostarczyła i zainstalowano używaną maszynę drukującą marki Shinohara 75 IV HC + CP, do Drukarni Offsetowej PULS w Michałowicach. Jest to konfiguracja czterokolorowa, wyposażona w zespół lakierowania, suszenia, przystosowana do druku arkuszy do grubości 0,8 mm.

Nasz zespół jak zwykle zajął się kompleksową obsługą przedmiotowego klienta w zakresie demontażu, załadunku, transportu, wprowadzenia na halę docelowego posadowienia, instalacją i szkoleniem. 

Maszyna w doskonałym stanie technicznym, została wdrożona do produkcji niezwłocznie po zakończeniu instalacji i szkoleniu operatorów. 

Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Mariuszowi Frączkowi, który obdarzył nas zaufaniem podczas realizacji tego projektu, życząc jednocześnie samych sukcesów.

Technograph S.C. zajmuje się profesjonalnie sprzedażą, serwisem i relokacją maszyn poligraficznych w Polsce, i za granicą.

Kontakt z serwisem: 535 463 500 lub 535 869 600. 

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.technograph.pl

Czyszczenie wstęgi papieru przed cięciem na arkusze

2015-08-04


Cięcie wstęgi papieru na arkusze przed dalszym procesem zadruku, to ekonomiczna forma zapewnienia płynnych dostaw tego materiału. Znany amerykański potentat na rynku gazetowym, posiadający drukarnię między innymi w Krakowie, wprowadził tę formę optymalizacji produkcji u siebie już jakiś czas temu.

Okazało się jednak, że nie zawsze jakość druku na tak przygotowanych arkuszach jest satysfakcjonująca. Powodem okazały się drobinki pyłu papierowego, który w procesie obróbki przywiera do materiału i jest widoczny po zadruku, czyniąc go nieakceptowalnym. Przyczyną gromadzenia się drobinek zanieczyszczeń i pyłu papierowego na wstędze jest przede wszystkim naelektryzowanie papieru już w roli oraz podczas przejścia przez system wałków prowadzących od odwijaka maszyny arkuszującej. Naładowany ładunkami papier przyciąga wszystkie drobinki i skutecznie przytrzymuje je swojej powierzchni.

Kiedy usłyszeliśmy o problemie, wiedzieliśmy że konieczne jest zastosowania zarówno efektywnej neutralizacji ładunków, jak i dwustronnego czyszczenia wstęgi o dużej skuteczności. Rozwiązaniem okazał się system bezkontaktowego czyszczenia wstęgi model DM1500 firmy ACE z Włoch. Wyposażenie obu głowic czyszczących – akruszarka tnie arkusze z dwóch wstęg prowadzonych jedna nad drugą – w listwy neutralizujące ładunki na papierze przed wejściem do strefy czyszczenia daje gwarancję, że wszystkie drobinki i zanieczyszczenia da się "oderwać" od wstęgi systemem nawiewów i odciągów. Wprowadzanie wstęgi w wibracje w środkowej części głowicy poprzez system nadmuchów i kolejna strefa odciągająca unoszące się wolno zanieczyszczenia, zamyka proces. Odciągane drobinki odprowadzane są do zespołu filtrującego, gdzie wskaźnik cyfrowy informuje o poziomie jego zanieczyszczenia, które łatwo usuwa się za pomocą odkurzacza przemysłowego przedłużając żywotność filtra do wielu miesięcy, a nawet lat.

Cieszymy się, iż prosta obsługa, skuteczność działania, minimalna ilość części zamiennych sprawdziły się i tym razem.

Okienkarki Heiber + Schroder - wartość dodana w produkcji opakowań

2015-07-17


W ostatnich miesiącach wytężonej pracy całego zespołu Technograph S.C., udało się sfinalizować instalacje czterech kolejnych okienkarek, oraz zbieraczek firmy Heiber & Schroder.

Wszystkie nowe inwestycje znalazły swoich odbiorców w kraju, co może świadczyć o wciąż dynamicznie rozwijającym się rynku opakowaniowym.

Tym razem zainstalowaliśmy okienkarki typu WPS 1100-2,  WPS-L 1100 - 2, kolejnej WP master 1100 - 2, oraz CL 600. Każda z wymienionych maszyn posiada swoją unikatową opcję, a wybór zależał od aktualnych potrzeb klienta.

Okienkarki Heiber & Schroder budowane są w oparciu o zasadę modułową, to znaczy, że mogą być rozbudowywane w każdym momencie, i w zależności od potrzeb i pomysłów odbiorcy. Można śmiało powiedzieć, że okienkarki naszego Producenta generują "Wartość Dodaną" w produkcji opakowań, i warto porozmawiać o możliwościach wszystkich wykonywanych aplikacji.

Okienkarka firmy Heiber & Schroder to brzmi dumnie, a MY jesteśmy dumni, że możemy reprezentować taki Brand na terenie Polski.

Ryobi 524 GX from 2005 to sell

2015-06-08


We can propose to sell the following printing press Ryobi 524 GX machine from 2005.

Equipped with:

-          Number of colours: 4,

-          Impressions: 71 mln,

-          Sucker feeder,

-          Antistatic device,

-          Feeding table with sucker belt,

-          Mechanical and electrical double sheet detector,

-          Front lay sheet detector,

-          Format Preset for side lay,

-          RYOBI – matic: alcohol dampening system,

-          Semi - automatic plate exchange – Semi-RPC,

-          Impression adjusted from the operation console PCS-H,

-          Automatic washing of blanket cylinder – cloth,

-          Automatic system for washing Inking rollers,

-          Register adjustment from operator console PCS-H: cross, circumferential, diagonal,

-          Powdering system,

-          Operator console PCS-H with LCD panel

Condition: In very good condition, still in production.

Machine is printing from the news of one owner, under service protection.

Price: please ask

Konrad Starościk
+48 535 461 500

e - mail: konrad.staroscik@technograph.pl

Targi ICE EUROPE 2015 - zaproszenie

2015-03-03


Szanowni Państwo,
 
Z wielką przyjemnością zapraszamy w imieniu swoim i naszych dostawców na targi ICE Europe 2015, które odbędą się w Centrum Wystawienniczym Munich Messe w Monachium w dniach 10-12 marca tego roku. Wraz z Producentami, których reprezentujemy na terenie Polski będziemy obecni w obszarze:
 
Systemy aktywacji Corona Plus i EASI-Plasmy dla zwiększenia zwilżalności, długotrwałego wysokiego poziomu dyn i nowych właściwości materiałów plastikowych
Hala A6 – stoisko 556
 
 
 
Vetaphone, wynalazca korony, działający na rynku od ponad 60 lat, podczas targów ICE w Monachium będzie głównie promował swoje najnowsze rozwiązanie EASI Plasmę.
 
Podczas targów, w ramach Programu Technicznego ICE, Vetaphone organizuje seminarium na temat: Jaka jest przyszłość zastosowania farb i klejów wodorozcieńczalnych na „surowych” foliach BOPP?, gdzie wyjaśnione zostaną właściwości technologii EASI Plasma. W razie zainteresowania proszę o rejestrację poprzez stronę: https://www.aimcal.org/events/ice-technical-programs/ice-europe/profile.aspx.
 
 
Maszyny konwertujące, powlekające, linie wytłaczające Hala A6 – stoisko 366
 
 
Maszyn, urządzeń i akcesoriów dla przemysłu drukującego i uszlachetniającego do konwertowania papieru, filmu i folii. Portfolio produktów SAM obejmuje ekstruzję, maszyny do laminacji wodnej, rozpuszczalnikowej i bezrozpuszczalnikowej, maszyny powlekające i lakierujące, maszyny drukujące rotograwiurowe i suszarki flotacyjne.
 
Systemy kontaktowego i bezkontaktowego czyszczenia wstęgi i arkuszy oraz systemy antystatyczne Hala A6 - stoisko 322
 
 
Włoska firma ACE będzie prezentować swoje systemy czyszczenia wstęgi w wersji kontaktowej i bezkontaktowej oraz systemy do neutralizacji ładunków statycznych, w tym nowe listy 24 woltowe listwy, które działają w odległości do 1 m od aktywowanego materiału.
 
Na stoisku firmy Eswe-Flex, przedstawiciela ACE w Niemczech będą również dostępne informacje o nowych szeroko wstęgowych systemach bezkontaktowego czyszczenia (2000mm i więcej) w szczególności przeznaczonych do maszyn lakierujących i laminujących.
 
Więcej informacji na stronie http://www.ice-x.com/europe/polish/.
Serdecznie zapraszamy i liczymy na spotkanie z Państwem!

Horizon VAC100a + SPF/FC-10 II w woj. Lubelskim.

2014-11-28


Na wyraźną prośbę naszego zaufanego klienta z woj. lubelskiego dostarczyliśmy używaną linię zbierająco - szyjąco - obcinającą Horizon VAC 100A + SPF/FC 10 II.

Urządzenie jeszcze przed dostawą zostało dokładnie sprawdzone pod względem technicznym, wyczyszczone, oraz wymieniono wszystkie części eksploatacyjne. 

Niezwłocznie po dostawie połączono wszystkie elementy, podłączono do źródła zasilania, a po krótkich testach przystąpiono do szkolenia obsługi.

Jak w przypadku każdej transakcji zajęliśmy się wszystkim kompleksowo, a klient był na bieżąco informowany o statusie sprawy poczynając od złożenia zapytania do momentu oddania urządzenia do produkcji.

Jest to kolejna linia firmy Horizon, którą dostarczyliśmy na rynku polskim i stajemy się swego rodzaju specjalistami w zakresie przedmiotowych maszyn.

Zapraszamy do współpracy. Pytanie NIC nie kosztuje!

Serwis NIEtylko poligraficzny?

2014-11-17


Ostatnie tygodnie to czas wytężonej pracy serwisu Technograph S.C., który powiększył się o kolejnego wykwalifikowanego specjalistę od maszyn poligraficznych, naszego serdecznego kolegę Artura Stachurę (nr tel. kom.: 535 869 600).

Nie będziemy się za bardzo rozpisywać na temat tego delikwenta, ponieważ ci, którzy mieli przyjemność poznać, znają dobrze atuty personalne. Tym, którym się do tej pory to nie udało zapraszamy do współpracy.

Głównymi zaletami nowego / starego kolegi jest szeroki wachlarz działań mechanicznych w zakresie maszyn drukujących, transportu maszyn ciężkich, a na nowej drodze życia stawiamy na poszerzenie jego wiedzy z zakresu mechaniki maszyn do produkcji opakowań, oraz innych z zakresu maszyn proponowanych przez Technograph S.C.

Poniżej kilka ciekawych akcji, w których uczestniczył nasz nowy narybek:

- Wprowadzenie maszyn postpressowych do przyziemia drukarni cyfrowej, 

- Rozładunek i wprowadzenie wyspecjalizowanych maszyn do nowej odlewni w Skawinie, 

- Rozładunek 60-ciu kontenerów i zestawienie wyspecjalizowanych maszyn do największej inwestycji w Małopolsce, tzn. do nowej spalarni odpadów komunalnych. Było to kolejnej bardzo trudne przedsięwzięcie logistyczne, do którego przygotowywaliśmy się kilka tygodni!

- Bieżące działania serwisowe z maszynami poligraficznymi.

Jak widać na załączonych obrazach zakres naszych działań serwisowych coraz bardziej się poszerza, a wpływ na taki stan rzeczy ma wieloletnia praktyka, oraz wciąż niezmienne zaangażowanie. To nas KRĘCI!

Instalacja innowacyjnej linii technologicznej do rotacyjnego wklejania okienek ty WP master 1100-2

2014-07-21


Końcówka Lipca 2014, a my nie zwalniamy działań ani na chwilę!

Tu możemy pochwalić się instalacją najbardziej zaawansowanej linii technologicznej do rotacyjnego wklejania okienek w skład, której wchodzą takie komponenty jak:

- Okienkarka WP master 1100-2 - NOWOŚĆ,

- System kamer kontrolujący poprawność wklejania okienek, sprzężony z wyrzutnikiem,

- Stół wykładający strumienie gotowych aplikacji,

- Wykładak z opcją utrząsania gotowych stosów, o określonej liczbie użytków, i automatycznym systemem wyjazdu.

Na tym się nie kończyło, ponieważ nasze rozwiązania sprzężone zostały z w pełni zautomatyzowaną linią do odbioru gotowych stosów, z opcją układania na paletach w różnych koncentracjach, wrzutnikiem przekładek, oraz z systemem wjazdu pustych, wyjazdu załadowanych palet (projekt chroniony).

Jest to bez wątpienia najbardziej zaawansowana technologicznie tego typu linia w Polsce, a śmiem pokusić się o stwierdzenie, że również w Europie!

Po raz pierwszy mieliśmy okazję zainstalować maszynę typu WP master, która jest najbardziej wydajną maszyną w ofercie naszego Producenta, a najważniejsze zalety to:

* Powiększona średnica cylindra przenoszącego folię, umożliwiającą aplikację do czterech folii na jeden obrót – przekłada się to zaiste na wydajność końcową, sięgającą nawet 80,000 sztuk gotowych aplikacji na godzinę!

* Możliwość pracy na dwóch torach

* Wydłużona sekcja łańcuchowa, pozwalająca na pracę z większymi użytkami

* Cztero – funkcyjny nakładak, z opcją continuous feeding , czy Start and Stop w STANDARDZIE

* Pełny napęd serwo, sprzężony z innowacyjnym, dotykowym panelem sterowania. Ekran obsługuje nowoczesne oprogramowanie stworzone przez inżynierów H&S, z wizualizacją 3 D i możliwością podłączenia do serwera fabryki Producenta

Oczywiście przedmiotowa maszyna pozostaje w relacji budowy modułowej a to oznacza, że można rozbudowywać ją na każdym etapie produkcji. Modułowość tego rozwiązania nie zamyka się w sztywnych ramach pojęcia aplikacji okienek, ale wykracza znacznie poza tego typu standardy.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, a na pewno będziemy w stanie odpowiedzieć na każde najbardziej nurtujące pytanie z zakresu proponowanych przez nas rozwiązań firmy Heiber & Schroder.

Sprzedaż używanego GUK-a K72 4 KTL R4

2014-07-04


Mieliśmy na stanach magazynowych taką ładną maszynkę, GUK K72 4 KTL R4 z 1990 roku i za bardzo przystępną cenę!

Stała sobie i czekała na swojego potencjalnego właściciela, ale chyba cena była zbyt niska do jakości urządznia bo zainteresowanie było małe?

Aż w końcu znalazł się Pan, który poprosił o prezentację i przekonał się że to nie Jawa, a maszyna ze zdjęcia to faktycznie dobry produkt za rozsądną cenę.

Po pół godzinnych oględzinach usiedliśmy do stołu i po niewielkich korektach przyklepaliśmy deala...

Maszyna załadowana i wysłana do klienta zgodnie z ustaleniami. Koniec historyjki...

MY naprawdę proponujemy dobre rozwiązania :)

DORADZIMY, WPROWADZIMY, NAPRAWIMY, ... Pozdrawia skład Technograph S.C.

Używana linia krojąca Polar 155

2014-06-30


Końcówka Czerwca i początek Lipca to czas który poświęciliśmy na urządzenia post pressowe.

W pierwszej kolejności wykonywaliśmy usługę demontażu, wyprowadzenia, i złożenia na magazynie używanej linii do krojenia Polar 155, w skład której wchodził podnośnik, utrząsacz, krajarka, oraz transomat.

W niedługim czasie znalazł się zainteresowany na to bogate wyposażenie i w związku z tym trzeba było przygotować całą linię do wysyłki, far, far away....

*far, far, away, w wolnym tłumaczeniu znaczy - tak daleko że nie da się dojść na nóżkach:)

Seminarium Przedstawicieli Vetaphone w Danii

2014-06-24


Seminarium Agentów Vetaphone’a w Danii

Jak co roku, duński producent systemów do aktywacji koronowej i plazmowej, firma Vetaphone zaprosiła swoich reprezentantów z całego świata na Seminarium Przedstawicieli. Trzy czerwcowe dni (18-20.06.2014) miały charakter zarówno merytoryczny, połączony z prezentacją rozbudowanej siedziby Vetaphone, jak i integracyjny. W seminarium uczestniczyli Dealerzy z Europy, Bliskiego Wschodu, Azji a nawet RPA.

Organizatorzy postawili na aktywne słuchanie swoich przedstawicieli oparte na wymianie spostrzeżeń i doświadczeń z różnych rynków. Nie obyło się bez prezentacji najnowszych rozwiązań EASY PLASMA i znakomitych efektów podniesienia i utrzymania napięcia powierzchniowego tak problematycznych materiałów jak folia BOPP, którą w efekcie można zadrukować farbami wodnymi (odpowiednimi do bezpośredniego kontaktu z żywnością).

Integracyjnym gwoździem programu była uroczysta gala i kolacja w średniowiecznym zamku Koldinghus odpowiednim do wyróżnienia „Przedstawiciela Roku”, którym została firma Eurwell International z Tajlandii, reprezentowana przez Carol Liang.

Dziękujemy firmie Vetaphone za udane spotkanie, z którego mamy nadzieję, będą czerpali również polscy użytkownicy systemów Corona Plus.

Przeniesienie KZWP "Trefl Kraków" Sp. z o.o. do Niepołomic.

2014-06-23


Pierwsza połowa tego roku okazała się bardzo intensywna zarówno w zakresie sprzedaży, ale również w serwisie.

Największe przedsięwzięcie logistyczne jakiego się podjęliśmy to przeniesienie w całości Krakowskich Zakładów Wyrobów Papierowych "Trefl Kraków" Sp. z o.o. do nowej siedziby w Niepołomicach.

Grupa TREFL to lider w branży zabawkarskiej, marka znana i ceniona w kraju i za granicą. W jej skład wchodzi m.in. FABRYKA KART TREFL–KRAKÓW, firma z 60-letnią tradycją w produkcji kart do gry.

W zakresie naszych działań był demontaż maszyny drukującej KBA 105 (5 kol. z lakierem), wyprowadzenie z pierwszego piętra, transport i ponowny montaż w nowoczesnej hali produkcyjnej.

Dodatkowo zdemontowaliśmy i wyprowadziliśmy z trzech pięter specjalistyczne maszyny po produkcji kart (zbudowane wyłącznie dla potrzeb KZWP Trefl), przetransportowaliśmy i ponownie zainstalowaliśmy w miejscu docelowym.

Najbardziej jednak odczuliśmy wyprowadzenie obrabiarek oraz całej kompresorowni z podziemi budynku z lat 30-tych., transport i ponowny montaż.

Licząc razem uzbierało się ok. 150 t. maszyn, ale Co to dla nas:)

Oczywiście jak zwykle w przypadku tego typu działań sprawą priorytetową był czas realizacji, oraz jak najkrótsze wyłączenie ciągów technologicznych z produkcji. Nie będę zdradzał szczegółów, ale możemy się pochwalić zakończeniem całości działań 1.5 tygodnia przed czasem.

Takie stan rzeczy mógł być dokonany tylko i wyłącznie poprzez pełne zaangażowanie wszystkich uczestniczących ludzi, oraz przez perfekcyjne przygotowanie pomiarów, rozplanowaniu załadunków, transportów, timingów, itp. 

Przygotowywaliśmy się do tego przez kilka miesięcy, a najlepszym osiągnięciem było zadowolenie klienta (Bezcenne).

Wszystkie maszyny zostały przetestowane po ponownym zmontowaniu i działają bez zarzutu.

Wszystkim uczestnikom pragniemy serdecznie podziękować, i do następnej tego typu akcji !!!.

Sprzedaż oraz instalacja używanej maszyny do rotacyjnego wklejania okienek WP11D firmy Heiber & Schroder

2014-06-12


Czerwiec to kolejny miesiąc w którym wykazaliśmy się aktywnością w sprzedaży maszyny do wklejania okienek.

Tym razem klient oczekiwał sprzętu skrojonego na miarę określonych możliwości finansowych, z zachowaniem wysokich parametrów produkcyjnych.

Udało nam się znaleźć odpowiedni produkt, a uściślając myśl doposażyliśmy go w maszynę firmy Heiber & Schroder, typ WP11P (oczywiście full komplex).

Na etapie budowania pakietu odbiorców na produkty okienkowane, klient świadomie wybrał maszynę używaną choć jesteśmy święcie przekonanie że w bardzo niedługim czasie będziemy rozmawiać o nowej, bardziej rozbudowanej wersji maszyny.

Nasz producent niezmiennie idzie tym samym torem, tzn. buduje maszyny w Niemczech, z komponentów wykonaych w Europie, a to przekłada się na najwyższą jakość produktu gotowowego, czyli wysublimowanego opakowania z okienkem z wydajnością dochodzącą nawet do 80,000 szt./h.

Taki stan rzeczy powoduje, że zawsze jesteśmy zainteresowani odkupem naszych produktów, również używanych ;)

Pozdrawiamy, a w razie potrzeby służymy wiedzą i pomocą!

Instalacja nowej okienkarki WPS1100-2 firmy Heiber & Schroder

2014-05-21


Minęło zaledwie kilka miesięcy od momentu podpisania umowy na wyłączne przedstawicielstwo firmy Heiber & Schroder w Polsce, a już możemy pochwalić się instalacją zupełnie nowej maszyny do rotacyjnego wklejania okienek WPS 1100, wyposażonej w dwa tory oraz opcję do wzdłużnego rozcinania/perforowania/bigowania folii.

Takie rozwiązanie pozwala na aplikowanie okienek prostych, jak również okienek do opakowań typu Kleenex (na chusteczki higieniczne), czy innych niesztampowych rozwiązań z wydajnością dochodzącą do 48.000 opakowań/h.

Powyższa maszyna została zainstalowana w jednej z podwarszawskich drukarń, a cały projekt obejmował również zakup drugiej maszyny do produkcji niekonwencjonalnych opakowań. Cały projekt technologiczny został wymyślony i opracowany w całości przez firmę Technograph, a problem polegał na maksymalnym zredukowaniu procesów przy zachowaniu najwyższej jakości produktu gotowego.

Jeżeli macie Państwo jakieś ciekawe pomysły, a nie do końca możecie poradzić sobie z opracowaniem technologii oferujemy swoją pomoc.

Kolejne maszyny firmy Heiber & Schroder są już zakontraktowane, ale o tym niebawem. Będzie ciekawie:

Demontaż i załadunek linii do lakierowania UV Steinemann Topspot 102

2014-05-17


Maj był dla nas okresem bardzo wytężonej pracy, a do naszego portfolio możemy zaliczyć kolejną akcję serwisową związaną z demontażem linii do lakierowania UV Steinemann Topspot 102 w jednej z wrocławskich drukarni, załadunkiem i wysyłką do klienta w Turcji.

Maszyna okazała się być skomplikowana w swej budowie, ale high-endowe konstrukcje takie właśnie powinny być! Stan techniczny idealny, z bardzo małym przebiegiem będzie służyć kolejnemu właścicielowi przez szereg lat.

Technograph S.C. oferuje swe usługi z zakresu sprzedaży i serwisowania maszyn poligraficznych.

Złoto zawsze W CENIE!

2014-05-14


Nie ulega wątpliwości, iż od tysiacleci złoto jest synonimem bogactwa, stanu posiadania, i elegancji. I choć tak naprawdę we wszystkich krajach, od wysoko rozwiniętych, przez rozwijające się, aż po te najbiedniejsze , są i drapacze chmur, i slumsy, to za odpowiednik kraju bogatego uchodzą takie, jak Stany Zjednoczone Ameryki, Niemcy, Francja (i inne). I to nie o wieżowce tu chodzi, ani też o powierzchnię czy liczbę ludności. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...? Oczywiście – pieniądze. Bogactwo, którego miarą są nie banknoty, lecz długowieczny, ciężki i szlachetny kruszec – złoto.

Również w poligrafii złoto cieszy się dużym zainteresowaniem, a opakowania weń przywdziane charakteryzują się wysoką jakością, wysublimowanym smakiem i wyrazistością. Zalicza się je to sektora premium, czyli coś więcej niż przeciętność.

Jak każdy wie złoto nie traci na wartości i warto w nie inwestować. Idąc tym tropem zainstalowaliśmy w Maju tego roku jedną z najbardziej pożądanych maszyn z zakresu złocenia na gorąco tj. półformatowego Gietza FSA 790 S.

Maszyna w bardzo dobrym stanie technicznym została zdemontowana u naszego klienta w Polsce, a znalazła zainteresowanego w Danii u jednego z największych producentów ksiażek tj. w firmie Norhaven.

Maszyna przeszła szereg testów pasowania, i poradziła sobie z tym zadaniem fenomenalnie. Klient zadowolony bardzo, a co za tym idzie  MY również ;)

Firma Technograph S.C. oferuje swoje usługi z zakresu sprzedaży nowych i używanych maszyn poligraficznych, serwisu, doradztwa technicznego w Polsce, oraz poza granicami j.w.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.

Instalacja używanej maszyny Shinohara 74 II P z 99 roku

2014-04-17


17 kwietnia 2014 roku oddaliśmy do użytku drukującą maszynę Shinohara 74 II P (z perfektorem) dla jednego z klientów w Tarnowskich Górach. Była to maszyna używana z 1999 roku, z bardzo niewielkim przebiegiem, i w dobrym stanie technicznym.

Niezwłocznie po zainstalowaniu maszyna została wdrożona w cykl produkcyjny.

Firma Technograph S.C. poleca swoje usługi w zakresie demontażu, montażu, serwisu, transportu, dostawy części zamiennych, oraz sprzedaży używanych maszyn Shinohara.

Powiększamy przestrzeń w drukarni i już !

2014-03-14


To już kolejny klient w Polsce, który zdecydował się na nasze sugestie dotyczące ustawienia dwóch automatów sztancujących równolegle do siebie, na wspólnym podeście.

Taki stan rzeczy pozwala zredukować do minimum zajmowaną przestrzeń, polepsza logistykę z zakresie załadunku i rozładunku stosów, a przede wszystkim ułatwia pracę operatorom wpływając tym samym na skrócenie czasu narządu.

Przedmiotowa, podwarszawska drukarnia cierpiała przede wszystkim na deficyt miejsca pod nowe inwestycje, jak również problemy logistyczne na hali. Oprócz przeniesienia dwóch automatów sztancujących Sanwa TRP 1060 SV Axia, oraz Sanwa TRP 1060 SE, przesunięta została również składarko - sklejarka Bobst, a w konsekwencji drukarnia podzielona została na określone ciągi technologiczne tj.: druk offsetowy, sztancowanie / złocenie, okienkowanie, składanie i klejenie, itp. - Produkcja opakowań.

Wszystkich którzy chcieliby porady w zakresie przenoszenia maszyn zapraszamy do współpracy.

Niekonwencjonalne działania serwisowe.

2014-02-28


O tym, że od lat zajmujemy się serwisem i relokacją maszyn poligraficznych zapewne nasi drodzy klienci zapewne już wiecie, a tym, którzy nie mieli jeszcze okazji z nami współpracować pragniemy polecić nasze usługi w tym zakresie.

Oczywiście naszych działań nie da się określić w sztywnych ramach. Każda z naszych akcji jest inna od poprzednich, ucząc tym samym pokory do ciężaru, warunków otaczających, presji czasu, i wielu innych, które musimy rozwiązywać na bieżąco.

Do każdego z naszych działań podchodzimy indywidualnie, rozpatrując problem na wiele możliwych scenariuszy, z zachowaniem najwyższej staranności i bezpieczeństwa.

Poniższe zdjęcia pokazują tylko wycinek niestandardowych działań naszego serwisu, wykonującego skomplikowane działania w ostatnich tygodniach:

- Rozładunek kontenera i wprowadzenie na halę maszyny do kaszerowania oraz sztancowania ze złoceniem,

- Wprowadzenie maszyny cyfrowej HP Indigo 5000 do podziemi,

- Przygotowanie fundamentów pod maszynę drukującą Heidelberg serii XL,

- Wprowadzenie pełnoformatowej i w pełni funkcjonalnej maszyny do złocenia SBL 1050 SEFA.

Zapraszamy do kontaktów, a my ze swojej strony na pewno odwdzięczymy się tym, co najlepiej potrafimy, czyli profesjonalnie wykonaną pracą.

Targi Flexible Packaging w 2013 roku!

2014-02-04


W 2013 roku uczestniczyliśmy w dwóch, niezmiernie dla nas ważnych Targach związanych z opakowaniami typu flexible, tj. na Label Expo 2013 w Brukseli, oraz na K2013 w Dusseldorfie.

Vetaphone jak zwykle pokazał się z mocnej strony, wystawiając całą gamę swoich urządzeń. Można było znaleźć rozwiązania zarówno do aktywowania materiałów wąsko wstęgowych i szeroko wstęgowych, drukowanych na maszynach fleksograficznych, jak również dedykowane na urządzenia do zwiększenia napięcia powierzchniowego podczas produkcji folii, na  tzw.ekstruderach, oraz do maszyn cyfrowych drukujących na arkuszach.

Niezmiernie ważnym wydarzeniem, które zostało ogłoszone oficjalnie na targach to rozpoczęcie przez Vetaphone współpracy z francuską firmą Coating Plasma. Łączy ona doświadczenie i wiedzę Coating Plasma Industrie w zakresie chemii gazów wykorzystywanych w zakresie plazmowania, oraz wiedzę w zakresie budowy niezawodnych systemów koronowania / plazmowania naszego Producenta.

Wynikiem wielomiesięcznej współpracy stało się opracowanie nowej technologii EASI (od Enhanced Atmospheric Surface Improvement).

System EASI-Plasma działa na podobnych zasadach, co system aktywacji koronowej, ale zastępując tlen innymi gazami lub monomerami. W ten sposób system EASI-Plasma może stworzyć innowacyjne właściwości na powierzchni wstęgi materiału takie jak: wyższy i znacznie trwalszy poziom napięcia powierzchniowego czy pokrycie nanocząsteczkami dla zastąpienia znacznie cieńszą warstwą podkładu (primer) czy uzyskania powierzchni  hydrofilnej albo hydrofobowej. Co istotne, system ten wykorzystuje znacząco mniejszą ilość komponentów, niż jakiekolwiek inne rozwiązanie na rynku. Stąd EASI-Plasma to łatwy sposób na obniżenie kosztów produkcji i stworzenie nowych produktów w obszarze przemysłu opakowań giętkich.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego!

Targi to oczywiście wytężony czas zarówno dla Producentów, jak również i przedstawicieli gdzie celem nadrzędnym jest jak najlepsze zaprezentowanie swoich high-endowych produktów. To również czas na zawiązywanie nowych znajomości, i poznawania wartościowych rozwiązań technologicznych.

Tak również stało się w naszym przypadku, a mianowicie nawiązaliśmy współpracę z włoską firmą ACE, produkującą topowe urządzenia do kontaktowego, i bezkontaktowego czyszczenia wstęgi, jak również urządzenia dejonizujące.

Jednocześnie mam przyjemność poinformować, iż staliśmy się tym samym wyłącznym przedstawicielem w Polsce tej prężnie rozwijającej się marki.

To jeszcze nie wszystko, ale o tym niebawem;)

New EDIT-ion w Wiązownej!

2013-12-23


Na zakończenie roku 2013, tak by nie próżnować za bardzo podjęliśmy się razem z naszymi partnerami biznesowymi ( alias - Floriańczykowie) przeniesienia całej drukarnia EDIT do zupełnie nowej lokalizacji, tj. do miejscowości Wiązowna pod Warszawą (droga na Lublin).

W zakresie naszych działań zawierał się demontaż, wyprowadzenie, załadunek, transport, wprowadzenie na nową halę, posadowienie, oraz ponowny montaż z rozruchem wszystkich maszyn poligraficznych, czyli jak by to krótko skwitować - full kompleks.

Były to między innymi maszyny drukujące Shinohara 66 DD  i 66, Adast, ponadto falcerki, krajarki, zbieraczki, oklejarki, trójnóż, oraz maszyny do druku cyfrowego, oraz wiele innych.

Wszystko poszło zgodnie z planem, a po zaledwie 7 dniach drukarnia mogła wznowić swoje działania, tzn. zaraz po Świętach Bożego Narodzenia, a przed Sylwestrem.

Wraz z drukarnią Edit, od lat wyznajemy tą samą zasadę, a mianowicie "zadowolenie klienta rzeczą najważniejszą"!

Takie spojrzenie na rzeczywistość pozwala na permanentny rozwój firmy, oraz co najważniejsze stabilizację na tak trudnym rynku poligraficznym.

Wracając do tytułu, new EDIT-ion w Wiązownej czas zacząć:)

Instalacja maszyny fleksograficznej Edale Alpha 250

2013-12-04


Listopad to miesiąc przewrotny w roku, i nie dotyczy to tylko zmian pogodowych!

MY w tym miesiącu przeskoczyliśmy na drugi tor, i zainstalowaliśmy używaną maszynę do druku fleksograficznego na WSTĘDZE, Edale Alpha 250.

Maszyna wyposażona jest w cztery kolory, suszenie IR, oraz trzy sekcje wykrawania rotacyjnego, oraz wzdłużnego. Budowa tego urządzenia pozwala na szybkie narządzanie, łatwą kontrolę druku, a przede wszystkim redukcję kosztów.

Jesteśmy pewni, że ta nowa inwestycja pozwoli nowemu właścicielowi, firmie WPS Technik z Mielca na poszerzenie swojego portfolio produktów gotowych, a tym samym zwiększy pakiet klientów.

Pozdrawia

Zespół Technograph - specjalizacja w Edale.

Shinohara IIP w drukarni Grafprojekt w Starachowicach

2013-11-07


Całkiem niedawno otrzymaliśmy zapytanie od klienta na używaną, ćwierć formatową maszynę drukującą, a konkretnie mówiąc na dwukolorową maszynę Shinohara, wyposażoną w system odwracania po pierwszym zespole drukującym. Wymagania niezbyt wygórowane, to znaczy maszyna miała  być niedroga, w bardzo dobrym stanie technicznym i z niewielkim przebiegiem.

Z praktyki wiemy, że jest to realne do wykonania, dlatego też szybko wystosowaliśmy zapytanie do naszych zaufanych dostawców po za granicami Polski.

Wybraliśmy w naszej ocenie najlepszą z maszyn, a troszkę się na tym znamy;) Wzięliśmy klienta na oględziny, testy i niezwłocznie po zaakceptowaniu druków zabraliśmy się za to co wychodzi nam najlepiej, czyli za kompleksową obsługę.

Maszyna została przez nas przywieziona do kraju, wprowadzona do hali, zamontowana, a klient został przeszkolony tak by od zaraz móc drukować swoje prace produkcyjne.

Przy okazji montażu przedmiotowej maszyny Serii  SH 52 IIP,  wyprowadziliśmy z hali na życzenie klienta jego poprzednie maleństwo serii Fuji IIP, nota bene zbudowane w tej samej fabryce tylko kilka lat wcześniej.

Pozostajemy z Panem Pawłem w ciągłym kontakcie.

Życzymy dużych nakładów.

Shinohara 75 V D-D w Brzeskiej Oficynie Wydawniczej

2013-10-04


Z początkiem Października ruszyliśmy z kopyta i wspólnie z firmą Emergraf obsłużyliśmy kompleksowo Brzeską Oficynę Wydawaniczą w zakresie wyboru, dostawy, oraz instalacji używanej, pięciokolorowej, drukującej maszyny Shinohara 75 D-D.

Maszyna po przebiegu niespełna 19 mln odbitek, przystosowana do druku na kartonie, bogato wyposażona, rozpoczęła swoje nowe życie po trzech dniach od demontażu.

Niezwłocznie po zakończeniu instalacji rozpoczęto druk bardzo wymagających prac produkcyjnych i jak się wyraził na ten temat właściciel drukarni, Pan Ryszard Dziedzic jest to urządzenie szyte na miarę jego potrzeb.

Panie Prezesie życzymy zadowolenia z pracy, oraz niezliczonej ilości klientów.

Ach, bo bym zapomniał! Floriańczyki też tam były....:)

Relokacja maszyn w Prografixie

2013-09-23


Wrzesień przyniósł nam bardzo dużo pracy za co serdeczenie dziękujemy naszym klientom, a na koniec mieliśmy przyjemność wykonania usługi związanej z relokacją pełnoformatowego automatu sztancująco - tłoczącego Sanwa TRP 1060 SV Axia, oraz pełnoformatowej Planety drukująco - lakierującej (UV).

W przypadku tych działań czas odgrywał kluczową rolę, tak by jak najkrócej wyłączyć maszyny z cyklu produkcyjnego. Czteroosobowy skład stanął na wysokości zadania, i w przeciągu dwóch dni roboczych zakończyliśmy cały proces relokacyjny.

Zapraszam zainteresowanych do kontaktu w sprawie relokacji, montażu, demontażu, czy problemów technicznych dotyczących maszyn pligraficznych pod numer 12/262 04 72 lub na e - mail biuro@technograph.pl. 

Poszerzamy horyzonty - instalacja maszyny Sakurai Oliver 466 SDC w drukarni Polimania

2013-09-09


We wrześniu, w kooperacji z firmą Avargarf dokonaliśmy dostawy używanej maszyny drukującej Sakurai Olivery 466 SDC do drukarni Polimania w Mielcu.

Usługa została wykonana kompleksowo w zakresie demontażu, transportu, ponownego montażu w miejscu posadowienia oraz szkolenia operatorów.

Jest to kolejna instalacja tego japońskiego Producenta, wykonywana przez NAS, dlatego też pragniemy poinformować oficjalnie, iż poszerzamy nasze horyzonty w zakresie usług serwisowych związanych z używanymi maszynami firmy Sakurai.

Wszystkich zainteresowanych, zapraszamy do współpracy ;)

NIE (?) - kompleksowo dla MuruGumbla;)

2013-08-26


Odnosząc się do haseł reklamowych wymyślonych przez Pawła Gmitruka, właściciela drukarni MuruGumbel  w ostatnim okresie wykonaliśmy NIEkompleksową, DROGĄ, i NIEterminową usługę w trakcie realizacji zakupu kolejnej, pięknej Gejszy o imieniu Shinohara 75 VHC + CP. Stan maszyny nie wymagał żadnego, dodatkowego wkładu finansowego, a niezwłoczenie po zakończeniu instalacji została wprowadzona w bardzo wymagający cykl produkcyjny.

Jest to już trzecia maszyna offsetowa tego producenta w drukarni MuruGumbel, i patrząc z perspektywy ostatnich lat jesteśmy pewni, że zrobi Prezesowi dobrze:)

P.S. W przebiegu całej akcji jak zwykle pomocna Silna Grupa Pod Wezwaniem PPHU Henryk Floriańczyk.

Relokacja automatów sztancujących Sanwa w drukarni Grafix w Gdańsku

2013-08-22


Wraz z ciągłym, i bardzo dynamicznym rozwojem drukarni Grafix w Gdańsku przyszedł czas na uporządkowanie parku maszynowego pod kolejne inwestycje. Tym samym dane nam było wykonać usługę relokacji dwóch automatów sztancujących Sanwa TRP 1060 IML zgodnie z jasno określonymi wytycznymi posadowienia w zupełnie nowej hali produkcyjnej.

Wszystko przygotowae na przyjęcie kolejnych maszyn - Panie Prezesie Życzymy Trafnego Wyboru!

Krótka przerwa w długi Weekend

2013-08-15


W ostatnim czasie mamy bardzo gorący okres w pracy Zawodowej, za co serdecznie dziękujemy naszym kontrachentom. Niemniej jednak udało nam się wyrwać na chwilę relaksu w nasze piękne tatrzańskie szczyty. Żeby nie wypaść z formy po powrocie do pracy pokonaliśmy założoną trasę dwie godziny przed założonym 7 godzinnym walkingiem.

Zmęczenie było spore, ale baterie naładowane na najbliższe tygodnie. Chyba na stałe wprowadzimy taką formę relaksu.

Shinohara 75 VIII HP w drukarni Chronocolor

2013-07-25


Z przyjemnością pragniemy zakomunikować, iż zakończyliśmy instalację ośmiokolorowej maszyny drukującej Shinohara 75 z systemem odwracania po czwartym kolorze w drukarni Chronocolor.

Było to jedno z bardziej skomplikowanych przedsięwzięć zarówno pod względem technicznym, jak i logistycznym. Wykonaliśmy cały proces od momentu rozpoczęcia demontażu, aż do wydruku pierwszych odbitek w miejscu docelowym w 6 dni roboczych! Dziękujemy za zaangażowanie całej grupie technicznej, m.in. wielkie podziękowanie dla naszych partnerów biznesowych tj. dla firmy PPHU Henryk Floriańczyk.

Dla samej drukarni zakup przedmiotowej maszyny to milowy krok zarówno w zakresie formatowym jak i możliwości wykonywania druków dwustronnych w jednym przelocie.

Inwestycja trafiona, gdyż maszyna niezwłocznie po zainstalowaniu zaczęła drukować pracę produkcyjną!

Heidelberg Speedmaster 74 IIP w drukarni Magic z Lublina

2013-07-23


Lubelska drukarnia Magic postawiła w ostatnim okresie bardzo mocno na rozwój i refresh linii produkcyjnej i tym samym zainwestowała w dwukolorową maszynę drukującą Heideleberg Speedmaster 74 z systemem odwracania.

Firma Technograph uczestniczyła w tym przedsięwzięciu od samego początku, oferując klientowi kompleksową obsługę.

Mamy nadzieję że zakup przedmiotowej maszyny wpłynie na dynamikę firmy w najbliższym okresie.

Koronowanie – TAK ale nie ciągłe...

2013-07-22


Wymogi rynku opakowań giętkich stawiają coraz bardziej rozbudowane wymagania wobec producentów. Nasza ostatnia instalacja przeprowadzona w firmie Marma Polskie Folie, w zakładzie w Kędzierzynie Koźlu, do takich właśnie należała. Zamontowaliśmy tam, z udziałem inzynierów Vetaphone’a, system do aktywacji dwustronnej przerywanej, zarówno wzdłuż, jak i w poprzek przebiegu wstęgi. Tą pierwszą właściwość osiąga się dzięki zastosowaniu elektrod segmentowych i jest to znane i stosowane rozwiązanie. Z kolei przerywanie aktywacji w poprzek przebiegu wstęgi ma na celu pozostawienie na wstędze zadanych obszarów bez aktywacji, co zapewnia łatwiejszą obsługę materiału w procesie automatycznego pakowania, a przede wszystkim optymalizuje proces zgrzewania folii przy formowaniu worków. W tym zakresie Vetaphone zaproponował swoje rozwiązanie elektronicznego przerywania koronowania z możliwością wprowadzania obszarów bez aktywacji w milimetrach, zgodnie z sugestią naszego klienta. Dzięki temu produkt końcowy spełnia wymagania odbiorców Marmy.

Dziękujemy za wybór proponowanego przez nas rozwiązania i cieszymy się, że mogliśmy być pomocni we wdrożeniu tej niestandardowej specyfikacji, która wydaje się być coraz bardziej poszukiwana na rynku.

Corona Lab – instalacja w Flint Group w Łodzi

2013-07-01


Laboratorium Flint Group Polska - producenta farb poligraficznych, wzbogaciło się o zainstalowaną w czerwcu 2013 Coronę laboratoryjną duńskiej firmy Vetaphone.

System ten jest stosowany do aktywacji próbek o maksymalnym wymiarze do 420 x 420 mm, stąd znakomicie sprawdza się w warunkach laboratoryjnych, przy testowaniu adhezji nowych farb jak i przy rozpatrywaniu ewentualnych reklamacji. Corona laboratoryjna ma małe gabaryty, jeśli chodzi o samą komorę z elektrodą. Pozostałe komponenty, takie jak generator i odciąg ozon z wentylatorem, to standardowe moduły wykorzystywane w systemach Vetaphone, co zapewnia skuteczne efekty zwiększania napięcia powierzchniowego materiałów niechłonnych.

Sprzedaż oraz instalacja automatu sztancującego Sanwa TRP 1060 FS w drukarni DTL

2013-06-12


Kilka tygodni temu zakontraktowaliśmy ze świetnie prosperującą drukarnią DTL z Porąbki używany automat sztancujący Sanwa TRP 1060 FS. Panu Prezesowi jeszcze raz dziękujemy za zaufanie i życzymy dalszego tak dynamicznego rozwoju.

Kolejna Corona Plus w Essel Propack Polska

2013-05-28


Kilka miesięcy po dostarczeniu pierwszego systemu Corona Plus do maszyny drukującej Ko-Pack 250, Essel Propack zakupił kolejny, identyczny system aktywacji wstęgi.

Atutem, jak przy poprzedniej transakcji, był szybki termin dostawy systemu duńskiego producenta Vetaphone. Decyzję definitywnie przypieczętowały pozytywne doświadczenia i efektywność działania pierwszego systemu zainstalowanego we wrześniu 2012 roku, również na Ko-Packu. Operatorzy szczególnie doceniają szybko wymienną kasetę elektrod oraz uniwersalność systemu, który z powodzeniem aktywuje zarówno materiały przewodzące, jak i nie przewodzące. Kolejny zakup takiego samego systemu to znakomita rekomendacja i duża satysfakcja dla zespołu Technographu, wyłącznego przedstawiciela Vetaphone’a w Polsce.  

Sprzedaż i montaż używanej maszyny Shinohara 66IV w drukarni Arial Druk Sp. z o. o. w Bielsku Białej

2013-03-28


Mamy przyjemność poinformować, iż jedna z ostatnich sprzedaży oraz instalacji maszyny offsetowej marki Shinohara 66IV miała miejsce w Drukarni Arial Druk w Bielsku Białej. Właścicielom życzymy samych sukcesów w dalszym rozwoju firmy.

Sprzedaż oraz Instalacja używanej linii zbierającej Horizon Vac 100a + Vac 100c + wykładacz ST40 w drukarni Ragus w Pilawie

2013-03-28


Kolejna sprzedaż oraz Instalacja używanej linii zbierającej Horizon Vac 100a + Vac 100c wraz z wykładaczem ST40 w drukarni Ragus w Pilawie. Rozbudowa parku maszynowego o tego typu rozwiązanie ma na celu znaczne przyspieszenie produkcji broszur mówi właściciel drukarni Pan Jacek Ragus.

Jednocześnie informujemy iż mamy stały dostęp do używanych urządzeń firmy Horizon po pełnym przeglądzie technicznym. 

W razie zainteresowania prosimy składać zapytania e - mialem, lub telefonicznie.

Zapraszamy do współpracy

TARGI ICE 2013 w Monachium

2013-03-19


Z przyjemnością zapraszamy do odwiedzenia stoisk firm VETAPHONE i SAM podczas najbliższych targów ICE Europe, które w tym roku odbędą się w dniach 19–21 marca w Monachium.

Podczas tej międzynarodowej imprezy dla branży przetwarzania materiałów zwojowych, takich jak papier, folia czy włóknina producenci i dostawcy będą mieli okazję spotkać się z wysoko wyspecjalizowanymi odbiorcami swoich rozwiązań.

Reprezentowani przez nas producenci będą dostępni w następujących lokalizacjach:

 

   Hala A6 stoisko 556

Duński producent VETAPHONE specjalizuje się w produkcji rozwiązań do koronowania i plazmowania materiałów niechłonnych.

Podczas ICE Europe, jak również ICE USA i LabelExpo, Vetaphone będzie prowadził kampanię promocyjną swoich produktów, w szczególności Eliminatorów Ozonu. Przy zakupie systemu iCorona, klienci będą otrzymywali 20% rabatu. Więcej informacji będzie dostępnych podczas targów.

 

Dodatkowe informacje na temat systemów Vetaphone Corona i Plazma na stronie: www.vetaphone.com

 

  Hala A6 stoisko 366

Koreański producent SAM (Sung An Machinery Co., Ltd) jest światowym leaderem w projektowaniu i produkcji maszyn do ekstruzyjnego wytłaczania powlekającego i laminującego, zadruku wstęgi metodą rotograwiurową, rozwiązań powlekających, lakierujących i laminujących dla przemysłu uszlachetniającego i tworzyw sztucznych.

SAM od ponad 50 lat projektuje i produkuje szeroki zakres nowoczesnych maszyn do uszlachetniania dla przemysłu opakowań giętkich i specjalnych powłok. Zainstalował ponad 600 linii w 26 krajach na świecie. Od stycznia 2013 roku otworzył swój oddział we Włoszech i rozpoczął współpracę z naszą firmą na zasadzie wyłącznej reprezentacji na terenie Polski.

 

Dodatkowe informacje na stronie SAM: www.sungan.net

Będzie nam bardzo miło spotkać się z Państwem podczas targów ICE Europe, Pan Kornad Starościk reprezentujący Technograph będzie do Państwa dyspozycji.

Szkolenie w firmie Heiber&Schroeder

2013-03-12


Szkolenie techniczne w firmie Heiber & Schroeder z zakresu maszyn do produkcji opakowań przestrzennych typ CE1000 oraz maszyn do wklejania okienek typ WPS 1100. Uzyskano certyfikaty

Instalacja nowej maszyny do wklejania okienek firmy Heiber & Schroeder, typ WPS 1100 w Szczecinie

2013-03-01


W styczniu 2013 przeprowadziliśmy instalację zupełnie nowej maszyny do wklejania okienek firmy Heiber & Schroeder, typ WPS 1100. Maszyna umożliwia wklejanie okienek bigowanych na gorąco DC (Die Cutting Unit) oraz uprzednio wysztancowanych okienek plastikowych do wykrojów kartonowych UF (Universal Feeder). Instalacja miała miejsce w nowej siedzibie drukarni Totem w Szczecinie.

Linia do produkcji opakowań kartonowych w Profesjonalnej Drukarni Mellow

2012-11-19


Nieustanny rozwój jest nie tylko wpisany w filozofię Drukarni Mellow, lecz również przekłada się na konkretne działania Zarządu firmy.

Cieszymy się, iż nasze doświadczenie mogło być pomocne w realizacji ostatnich dwóch inwestycji, szczególnie że wprowadziły one Mellow do grona drukarni opakowaniowych. Możliwość oferowania klientom gotowych pudełek i opakowań kartonowych, poszerzyła szeroki już zakres działania tej krakowskiej drukarni. W zasadzie uzupełnienie parku maszynowego Mellow o automat sztancujący i składarko-sklejarkę, to naturalna konsekwencja poprzedniej inwestycji w 5-kolorową maszynę drukującą w formacie B1.

Instalacje, zarówno automatu sztancującego Sanwa TRP 1060 SE, jak i składarko-sklejarki Vesta 800 Plus, zostały przeprowadzone przez Technograph. Nasza rola polegała również na weryfikacji stanu technicznego obydwu maszyn, organizacji ich dostawy i wprowadzenia na halę, wdrożeniu do produkcji oraz przeszkoleniu obsługi.

Gratulujemy Mellow nowych inwestycji i życzymy dalszego zrównoważonego rozwoju!

Corona pilnie potrzebna!

2012-10-11


Essel Propack Polska, polski producent i dostawca opakowań z tworzyw sztucznych w formie tub plastikowych i laminowanych, zdecydował się na zakup pierwszego systemu Corona Plus do jednej ze swoich maszyn drukujących. Nasz klient, posiadając kilkanaście aktywatorów innych marek, wybrał Vetaphone’a jako system zapewniający znaczne zwiększenie napięcia powierzchniowego  podczas 24 h produkcji na materiałach przewodzących  i nieprzewodzących o zróżnicowanej grubości.

Dodatkowym atutem był bardzo szybki termin dostawy systemu, który z racji awarii istniejącego, był niezbędnie potrzebny, aby zapewnić ciągłość produkcji.

Zmontowanie pełnego systemu w ciągu 3 dni było możliwe dzięki znacznemu wolumenowi produkcji stacji koronujących do maszyn wąskowstęgowych w Vetaphone, co wpływa również pozytywnie na optymalizację ceny tych systemów.

Stąd tacy producenci maszyn jak: Hewlett Packard Indigo, Nilpeter, AB Graphics, Omet, MPS, Nuova Gidue, Codimag, SEI czy Edale wybrali właśnie Vetaphone'a jako dostawcę systemów koronujących instalowanych na zasadach OEM w ich maszynach.

Wdrożenie systemu z implementacją specjalnie zaprojektowanego na potrzeby Essel Propack Polska oprogramowania w pełni zaspokoiło potrzeby naszego klienta, z satysfakcją dla zespołu Technograph i Vetaphone ściśle współpracujących nad tym projektem.

Drupa 2012

2012-06-27


Targi drupa to czas spotkań dla wszystkich podmiotów branży poligraficznej bez względu na to, którą "stronę" biznesu reprezentują: sprzedającą - inwestującą, zamawiającą - dostarczającą. Stąd naszej firmy również na drupie nie mogło zabraknąć. Mieliśmy okazję spotkać naszych klientów, naszych dostawców oraz wielu przyjaciół. Za te krótkie i dłuższe spotkania serdecznie dziękujemy.

Co zawsze daje się zauważyć podczas takich imprez to fakt, iż więcej kilometrów mają do przejścia odwiedzający niż wystawcy. I choć wielu podsumowuje, iż zarówno odwiedzających, jak i wystawców było mniej niż 4 lata temu, ilość kilometrów do przejścia chyba się nie zmniejszyła? Co najważniejsze atmosfera targów wszystkich nas nastroiła optymistycznie!

Corona Plus do aktywacji kubków plastikowych

2012-06-15


Interesujące zastosowanie aktywacji powierzchni plastikowych zostało z powodzeniem wdrożone u naszego klienta w Olsztynku (warmińsko-mazurskie). Odpowiedzią na trudności w zadruku kubków plastikowych (PP i PET) ze względu na zbyt niską energię ich powierzchni był montaż systemu Corona Plus firmy Vetaphone. Po konsultacji potrzeb produkcyjnych klienta, inżynierowie Technographu ustalili optymalną konfigurację systemu z 1 kW generatorem odpowiednim do aktywacji kubków, z prędkością produkcyjną do 270 kubków na minutę. Testy wykazały, iż poziom 42 dyn/cm osiągany po aktywacji, pozwoli na ich skuteczny zadruk. Elektroda wykorzystana do tej aplikacji została nieco zmodyfikowana na potrzeby naszego klienta, aby osiągnąć kompatybilność z linią do zadruku kubków.
Chociaż systemy do koronowania przedmiotów trójwymiarowych stanowią niewiele ponad 15% produkcji Vetaphone'a, generatory wykorzystywane do tych zastosowań są spójne z główną linią produktów, co zapewnia klientom wysoki standard jakości i obsługi na każdym etapie użytkowania.

Inteligentna stacja CORONA-PLUS

2012-04-30


Technograph, przedstawiciel firmy Vetaphone w Polsce, prezentuje:
INTELIGENTNĄ STACJĘ CORONA-PLUS z szybko wymienną kasetą elektrod

Podczas zbliżających się targów drupa 2012 w Düsseldorfie , duńska firma Vetaphone zaprezentuje zmodyfikowaną stację koronującą VE1C z unikalnym system Szybkiej Wymiany Elektrod, umożliwiającym błyskawiczną wymianę kompletnego zestawu elektrod oraz bardzo łatwe czyszczenie. Czynności te wymagają dosłownie kilku sekund z racji konstrukcji kasety, której wymiana odbywa się bez użycia narzędzi. Efekt – większa produktywność i krótszy czas przestoju linii produkcyjnej.

Otwarta konstrukcja stacji aktywującej Corona Plus umożliwia zarówno jedno, jak i dwustronne aktywowanie powierzchni. Stacja może być wyposażona w elektrody ceramiczne lub metalowe o przeróżnych kształtach, w zależności od aplikacji, skutkując osiągnięciem optymalnej adhezji na wszystkich rodzajach aktywowanych powierzchni.

Kasety elektrod są dostępne z segmentowymi, profilowanymi i ceramicznymi elektrodami. Innowacyjna, szybko wymienna kaseta elektrod jest dedykowana do aktywowania w linii wstęgi w zakresie szerokości od 100 do 2 500 mm.

„Towarzystwo” najnowszego generatora z serii iCorona – inteligenta Corona – zautomatyzowało praktycznie wszystkie etapy procesu aktywacji, pozostawiając operatorowi jedynie wciśnięcie przycisku START. Jak we wszystkich generatorach Vetaphone, tak i tutaj, dobór mocy odbywa się w pełni automatycznie, w zależności od materiału, szerokości aktywacji i prędkości produkcyjnej. Ponadto funkcje automatycznych raportów kontrolnych i harmonogramów konserwacji sterowane poprzez intuicyjny panel kontrolny, czynią proces koronowania łatwiejszym niż kiedykolwiek.

Na stoisku Vetaphone będzie można również obejrzeć system koronowania dedykowany do ekstruderów folii ze stacją VE2B oraz do produkcji etykiet z fabrycznie wbudowaną opcją plazmowania ze stacją VE1A.


Więcej szczegółów na stoisku firmy VETAPHONE w hali 10C49

Z przyjemnością spotkamy się z Państwem osobiście!