Loading
Aktywacja powierzchni: Corona i iPlasma

Corona do wąskiej wstęgi

Coraz wyższe wymagania klientów wymuszają na producentach etykiet stosowania zróżnicowanych materiałów m.in. folii PP i PE. Powierzchnia tych materiałów charakteryzuje się stosunkowo niską energią powierzchniową, powodując tym samym problemy w druku. Farba nie wiąże się odpowiednio z podłożem, a wydruk staje się nieakceptowalny. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie urządzenia koronującego Corona-Plus, które ma na celu zwiększenie napięcia powierzchniowego folii uprzednio aktywowanej w procesie ekstruzji, umożliwiając tym samym związanie się farby z podłożem.

Często okazuje się, że partia dostarczonego materiału ma niski poziom dyn (napięcia powierzchniowego) lub, że poziom dyn w magazynowanym materiale spadł ze względu na wilgotność lub wysoką temperaturę. To skutkuje niemożnością pracy maszyny drukującej z wysoką prędkością. Dlatego stosuje się systemy koronujące do podniesienia napięcia powierzchniowego uprzednio aktywowanych materiałów.

Powszechnym problemem w sektorze wąskiej wstęgi jest konieczność stosowania materiałów powlekanych, których struktura została zmieniona chemicznie aby osiągnąć napięcie powierzchniowe odpowiednio wysokie dla farb. Takie materiały są droższe w zakupie w porównaniu ze standardowymi. Dodając Coronę Plus do swojej maszyny fleksograficznej, wyeliminujecie Państwo potrzebę stosowania materiałów powlekanych i w ten sposób znacząco zmniejszycie koszty produkcji.

Do wąsko-wstęgowych aplikacji Vetaphone proponuje bardzo kompaktowe systemy aktywujące z szybko-wymienną kasetą elektrod. Stacje wyposażone są w 4 lub 6 uniwersalnych elektrod ceramicznych do aktywowania powierzchni zarówno przewodzących, jak i nieprzewodzących.

Specyfikacja

Szerokość

350-860 mm

Prędkość

1-400 m/min

Strony aktywacji

1 ( 2 opcjonalnie)

Elektrody

Ceramiczne (do 6 sztuk)

Pokrycie wałka

Stal nierdzewna

Średnica wałka

ø100 mm

Filmy prezentujące instalacje na maszynach wąskowstęgowych:

 Vetaphone Narrow Web Brochure (GB)