Loading
ACE Electrostatic

Rozwiązania dla branży tektury falistej

Rozwiązania ACE Electrostatic dla branży tektury falistej – przemysłowe systemy do usuwania zanieczyszczeń i technologia pionowego mycia klisz wielkoformatowych

ACE kontynuując rozwój swoich produktów wywodzących się z rozwiązań elektrostatycznych wprowadziło na rynek wiele zaawansowanych systemów do obróbki takich materiałów jak włókniny, chusteczki higieniczne i serwetki, papier, folia i tektura falista. Uzupełnieniem tego portfolio są systemy wspomagające produkcję i konwertowanie tektury falistej, takie jak systemy do usuwania zanieczyszczeń w sekcji cięcia i bigowania oraz pionowe maszyny do mycia klisz polimerowych.

Systemy do usuwania zanieczyszczeń w sekcji cięcia i bigowania na tekturnicach

System ACE DM6000 został specjalnie zaprojektowany do skutecznego usuwania pyłu i zanieczyszczeń w procesie cięcia i bigowania na liniach do produkcji tektury falistej. DM6000 odciąga zanieczyszczenia generowane w procesie cięcia wzdłużnego z obu stron obrabianego materiału. System korzysta z głowicy czyszczącej HC24, mocnego połączenia wdmuchiwanego (łącznie z nożem powietrznym) i odsysanego powietrza, skutecznie usuwając 100% pyłu. Na wejściu do głowicy czyszczącej zamontowana jest wysokowydajna listwa BB Iondual pracująca w technologii impulsów prądu stałego (DC Pulsce) skutecznie neutralizująca ładunki elektrostatyczne na powierzchni materiału. Głowica podłączona jest do zespołu filtrującego SPB91A2, generującego odpowiedni przepływ wdmuchiwanego i odsysanego powietrza zasilającego głowicę. Zespół ten jest wyposażonego w filtr samoczyszczący, skąd dalej zanieczyszczenia są przechwytywane i przekazywane do końcowej komory.

Głowica czyszcząca HC24 Zespół filtrujący model SPB91A2

Proces czyszczenia materiału obejmuje:

  1. Neutralizacja ładunków elektrostatycznych przez listwę BB-Iondual zasilaną 24Vdc przed wejściem materiału do głowicy czyszczącej;
  2. Generowanie przepływu powietrza w głowicy HC24 w celu oderwania cząstek zanieczyszczeń z materiału;
  3. Odessanie zanieczyszczeń z głowicy do zespołu filtrującego SPB91A2.

wdmuchiwanie powietrza do głowicy
wysysanie powietrza z głowicy do zespołu filtrującego

Zalety:

  • Głowice czyszcząca wyposażona w system zapobiegający blokowaniu się materiału
  • Efektywne połączenie wdmuchiwanego i wysysanego powietrza
  • Usuwanie nawet mikro zanieczyszczeń
  • Wewnętrza szczotka do usuwania włókien i większych zanieczyszczeń
  • Listwa antystatyczna zasilana prądem stałym 24V
  • Najwyższa efektywność przy każdej prędkości produkcyjnej

 

Pionowa maszyna do mycia klisz wielkoformatowych

Maszyna myjąca ACE model LCV 30-S została zaprojektowana do mycia klisz polimerowych wielkoformatowych w pozycji pionowej. Urządzenia te stosowane są głównie przy druku rolowym fleksograficznym farbami wodnymi.

Pionowa maszyna myjąca klisze polimerowe model LCV 30-S

Powierzchnia do pozycjonowania kliszy jest podzielona na dwa sektory, co pozwala również na mycie płyt o mniejszych wymiarach. Największym powodzeniem cieszy się maszyna myjąca klisze o wymiarze 2500 x 1700 mm, większe formaty są również dostępne. Ostatnio ACE dostarczyło model o wymiarach 2800 x 2200 mm. Maszyna jest wyposażona w polikarbonowe drzwi dla łatwego dostępu i pozycjonowania kliszy.

Maszyna LCV 30-S podczas pracy

Wszystkie części, które mają kontakt z wodą i środkiem myjącym są wykonane ze stali nierdzewnej. Zewnętrzny zbiornik z wysokociśnieniową pompą zapewnia odpowiednie zasilanie w środek myjący doprowadzany na płytę poprzez dysze spryskujące a automatyczne zawory separują płyny (woda i środek myjący).

Urządzenie jest wyposażone w specjalną spiralną szczotę z włosiem odpowiednim do mycia klisz bez ryzyka ich uszkodzenia. Jest ona napędzana za pośrednictwem specjalnego łożyska odpornego na korozję. Opcjonalnie urządzenie można doposażyć w system suszenia klisz oraz grzałkę do podgrzewania środka myjącego.

Klisza przed myciem Klisza po myciu

ACE Electrostatic dostarczyło już ponad 30 takich urządzeń, między innymi do takich znanych firm jak Smurfit Kappa Włochy i Hiszpania, International Paper Italy, Ecopack Romania, Kunert Group Germany.

  ACE rozwiązania dla branży tektury falistej