Loading
Xeikon

Xeikon 3050 i 3500

Na rynku bardzo mocno odczuwalny jest popyt na różnorodność w zakresie dostaw produktów, zmniejszające się wolumeny produkcyjne i skrócenie czasów realizacji zamówień. To oznacza częste zmiany narządów dla maszyn drukujących, oraz przetwarzających – są to uciążliwe, czasochłonne i kosztowne procesy. Technologia cyfrowa może jednak sprawić, że łańcuch dostaw opakowań kartonowych będzie bardziej wydajny i opłacalny. Dzięki technologii cyfrowej każdy wydruk może być inny.

Ponieważ koszty konfiguracji i przygotowania są minimalne, można produkować małe i średnie serie w sposób ekonomiczny.

Ponadto druk cyfrowy jest niezwykle elastyczny, umożliwia wprowadzanie zmian w ostatniej chwili, a aktualizacje mogą zostać wprowadzone w bardzo szybkim tempie. Krótko mówiąc, druk cyfrowy jest świetnym uzupełnieniem offsetu, ale również ma uzasadnienie jako samodzielny ciąg technologiczny.

Xeikon produkuje elastyczne rozwiązania skrojone na miarę oczekiwania swoich klientów i wymagań rynkowych.

 

 

Rola, arkusz lub wykrój 

W zależności od potrzeb maszyny mogą zostać skonfigurowana w taki sposób, aby zadrukowany karton został nawinięty na rolę, docięty na arkusze, o dowolnej długości lub wykrawany do wykroju, z wykorzystaniem płaskiego automatu sztancującego typu FDU.

B2 i więcej

W zależności od modelu, maksymalna szerokość druku wynosi 508 mm (20”). W zakresie długości można powiedzieć, że nie limitów. W stosunku do innych konkurencyjnych technologii druku jak offset, czy flekso, Xeikon drukuje po długości, bez powtórek. Nie mając takich ograniczeń możemy wydrukować i dociąć arkusz do standardowego formatu B2, ale również i znacznie dłużej, np. 500 x 1000 [mm}, ….

Lakierowanie w linii

Moduł lakierujący Xeikon, to jeden ze składników całego pakietu, oferuje wyjątkowo kompaktowe rozwiązanie do aplikacji lakieru wodnego lub UV po całości lub wybiórczo. Idealnie nadaje się do wykorzystania w produkcji opakowań. Realizacji procesu może być realizowana przy pełnej prędkości maszyny, a sama obsługa, wymiana wałków jest bardzo prosta. Kontrola jakości odbywa i wszystkie wymagane poprawki wykonywane są przez operatora w locie.

Jakość druku porównywalna z offsetem

Bez względu na to, którą maszynę Xeikon wybierzesz, nasza jakość wydruku jest nie do odróżnienia od tej uzyskiwanej na offsecie. Prawdziwe 1200 dpi, w połączeniu z czterobitową zmienną gęstością punktu pozwala na drukowanie z bogatą głębią kolorów i subtelnymi kontrastami w szerokim spektrum podłoży kartonowych. Ta rozdzielczość umożliwia również drukowanie bardzo wyostrzonych obrazów, wyraźnych detali, umożliwiając jednocześnie na dodanie kodów kreskowych lub, dołączenie mikro tekstu, białego tekstu, jako forma zabezpieczenia przed fałszerstwami.

Aplikacja z wykorzystaniem suchego tonera

Xeikon opracowuje swoje tonery we własnym zakresie, dlatego może ręczyć za ich jakość i wydajność. Dla produkcji opakowań kartonowym Xeikon stworzył toner QA-I, oferujący unikalną kombinację korzyści:

  • odpowiedni dla konwencjonalnych materiałów – suchy toner Xeikon może zadrukować większość konwencjonalnych materiałów opakowaniowych bez żadnej obróbki wstępnej
  • bezpieczny dla kontaktu z żywnością i bezwonny – toner QA-I został opracowany dla aplikacji farmaceutycznych i spożywczych spełniając standardy FDA
  • wyjątkowa światło-trwałość skutkująca nieograniczoną żywotnością ekspozycyjną na półce sklepowej
  • wysoka jakość druku – elektrofotografia suchym tonerem to stabilny i niezawodny proces druku dający możliwość osiągnięcia rozdzielczości 1200 dpi
  • przyjazny dla ludzi i środowiska, gdyż QA-I nie zawiera rozpuszczalników, stąd maszyny Xeikon nie emitują szkodliwych wyziewów czy przykrych zapachów pozostając przyjaznymi dla operatorów, użytkowników opakowań i środowiska
  • duża gama kolorów – poza kolorami specjalnymi dostępnymi od ręki takimi jak pomarańczowy, ExtraMagneta czy SuperBlack Xeikon oferuje kolory specjalne przygotowane wg. własnej specyfikacji, kolory techniczne czy kolory do specjalnych kreatywnych aplikacji.
 

Dane techniczne

 

Xeikon 3050

Xeikon 3500

Szerokość materiału do zadruku

250 – 516 mm

250 – 516 mm

Szerokość zadruku

508 mm

508 mm

Maksymalna prędkość druku

9.6 m/min

19.2 m/min

Wydajność maszyny

297 m²/godzinę

594 m²/min

Toner

Xeikon QA-I toner

Standard: CMYK + orange

Rozcinak

Opcjonalnie

Opcjonalnie

Możliwy upgrade do

3500

-

Dzięki elastyczności i modułowej budowie maszyn Xeikon, możliwe jest indywidualne dostosowanie linii drukującej i konwertującej do danej specyfiki produkcji. W centrum demonstracyjnym w Belgii możemy wykonać dla ciebie szereg testów, i pokazać, że nasza technologia druku cyfrowego jest właśnie tym czego szukałeś.

Technograph reprezentuje firmę Xeikon w Polsce, odpowiadając za procesy związane z drukiem na kartonach i w dalszej obróbce, do powstania pełnoprawnego opakowania.