Loading
Aktywacja powierzchni: Corona i EASI Plasma

EASI-Plasma

Aktywacja koronowa jest obecnie najczęściej stosowaną technologią do podniesienia napięcia powierzchniowego materiałów polimerowych.

Jednak, na niektórych materiałach efekty koronowania są niewystarczające lub ograniczone i mają relatywnie krótką trwałość. Dostępne są jednak bardziej zaawansowane technologie, takie jak EASI-Plasma czyli Zaawansowane Atmosferyczne Ulepszenie Powierzchni w plazmowym dielektrycznym wyładowaniu barierowym (z ang. Enhanced Atmospheric Surface Improvement). Proces ten przebiega w kontrolowanej atmosferze, z możliwym dodatkiem niewielkich domieszek gazów do wszczepiania molekuł i mieszanki monomerów do nanopowlekania, tworząc nową funkcjonalność i właściwości materiałów.

Możliwe i potwierdzone aplikacje EASI-Plasmy to:

  • EASI-Adhesion – wysoka adhezja
  • EASI-Anti Ageing – zachowanie właściwości
  • EASI-Anti Fog - bez parowania
  • EASI-Hydrophobic - nieprzemakalność
  • EASI-Release - siła odklejania
  • EASI-Hydrophilic – przyciąganie wody

Co istotne, system EASI-Plasma wykorzystuje znacząco mniejszą ilość komponentów, niż jakiekolwiek inne rozwiązanie na rynku. Stąd EASI-Plasma to łatwy sposób na obniżenie kosztów produkcji i stworzenie nowych produktów w obszarze przemysłu opakowań giętkich.

EASI-Plasma jest bardziej jednorodna i „miękka” w porównaniu z Coroną, z niskim emisją ciepła do powierzchni materiału, co pozwalana zrealizować warstwę o w pełni kontrolowanej strukturze chemicznej. W konsekwencji, może efektywnie zastąpić zarówno użycie korony jak i płynnego podkładu (primera).

Vetaphone i Coating Plasma Industrie ustanowiły techniczne i handlowe partnerstwo, łącząc ich znaczące doświadczenie w nowoczesnej technologii plazmowania w ciśnieniu atmosferycznym. Bezpośrednimi korzyściami tego „all-in-one” ekologicznego i efektywnego procesu plazmowania są redukcja kosztów, energii i negatywnego wpływu na środowisko.

 EASI-Plasma katalog PL

 PlastNews 1'2015_artykuł na temat EASI Plasmy