Loading
EuroGraf s.r.l.

Zasada działania systemu i technologia

Urządzenie do złocenia na zimno w linii na offsetowej maszynie drukującej pozwala na aplikowanie folii metalicznej podczas druku arkuszy, jak również, jako zupełnie niezależny proces technologiczny. Systemy firmy EuroGraf s.r.l. mogą być instalowane praktycznie na wszystkich dostępnych na rynku typach maszyn drukujących, nowych, oraz używanych, formatu od B2 do B0+.

Technologicznie odbywa się to w następujący sposób:

  • Podanie kleju konwencjonalnego lub UV, w kryciu aplowym lub wybiórczo,
  • Podanie folii typu „cold” z odwijaka,
  • Połączenie obydwu podłoży z wykorzystaniem offsetowego zespołu drukującego offsetowej maszyny drukującej,
  • Suszenie materiału po aplikacji, z wykorzystaniem lamp IR lub UV,
  • Nawinięcie ażuru folii typu „cold”,
  • Zadruk arkusza z wykorzystaniem kolejnych zespołów drukujących.

Technologii nie ogranicza ilości kolorów metalicznych, a dzięki selektywnemu nakładaniu folii nie ma konieczności stosowania Primera.

Wykorzystując przedmiotowe systemy złocenia na zimno można stosować farby i lakiery konwencjonalne i UV.

W przypadku zastosowania farby UV suszenie odbywa się natychmiast po zastosowaniu aplikacji, a co za tym idzie kolejne procesy mogą być kontynuowane In – line na maszynie.

W przypadku stosowania farb konwencjonalnych suszenie realizowane jest za pośrednictwem lamp IR, a czas schnięcia waha się w granicach od 24 do 48 godzin. Wszystko po to by można było dalej obrabiać materiał, i z jak najlepszym efektem końcowym.

EuroGraf s.r.l. opracował i wprowadził do produkcji system dwu - , oraz jedno – wieżowy, a zasada działania opisana jest w następnych zakładkach.