Loading

EuroGraf s.r.l.

Firma EuroGraf s.r.l. została założona w 1988 roku przez grupę menadżerów i techników z doświadczeniem w branży poligraficznej w latach 1965-1970. Od początku działalność opierała się na sprzedaży używanych drukujących maszyn offsetowych, staranie wyselekcjonowanych, dzięki zdobytemu doświadczeniu w kraju i za granicą. W tamtych latach zrealizowano wiele projektów na dostawę maszyn małych i dużych formatów do Chin, na Bliski Wschód, do Północnej Afryki, Południowej Ameryki, Europy Wschodniej, oraz innych krajów na Świecie. Największym odbiorcą była Casablanca w Maroku. Firma sprzedała w sumie ponad tysiąc zespołów drukujących.

W 2007 roku EuroGraf s.r.l., rozpoczął działania promocyjne w zakresie urządzeń do złocenia na zimno (cold – foil) w linii Brytyjskiego Producenta, które jeszcze w tym samym roku, zakończyły się pierwszą sprzedażą nowego systemu. W 2008 EuroGraf s.r.l., jako firma inżynierska, postanowiła rozpocząć produkcję systemów do złocenia na zimno (cold – foil) na własną rękę, nawiązując współpracę z fabryką, niedaleko Mediolanu. Działalność ta trwa do tej pory.

Od momentu rozpoczęcia działań konstrukcyjno – sprzedażowych zrealizowano następujące projekty, jako uzupełnienie linii technologicznych:

- Sprzedaż - Lipiec 2007r.. Instalacja na czteroletniej maszynie KBA 162- 6 + LX, przeznaczonej do druku reklamowego, do druku opakowań, oraz w druku hybrydowym.

Jest to największa instalacja systemu złocenia na zimno na Świecie.

- Sprzedaż – Październik 2007r.. Instalacja na sześcioletniej maszynie Komori LS 640 + LX, przeznaczonej do bardzo specyficznych druków reklamowych, do druku opakowań, z wykorzystaniem technologii UV.

- Sprzedaż – Czerwiec 2008r.. Instalacja na zupełnie nowej maszynie KBA 105-2, przeznaczonej do druku reklamowego, z wykorzystaniem srebrnej, metalizowanej folii.

- Sprzedaż – Październik 2009r.. Instalacja na zupełnie nowej, siedmiokolorowej maszynie Mitsubishi, wyposażonej w dwie wieże lakierujące. Maszyna przeznaczona do druku reklamowego, do druku opakowań kartonowych i plastikowych, z wykorzystaniem technologii UV.

- Sprzedaż – Wrzesień 2012r.. Instalacja na zupełnie nowej maszynie KBA 105-6 L ALV2, przeznaczonej do druku reklamowego i do druku opakowań, z wykorzystaniem farb konwencjonalnych. Długość roli 10,000m, trzpienie z mechanizmem różnicowym, i hamulcem z czujnikiem ultradźwiękowym.

- Sprzedaż – Wrzesień 2014r.. Pierwsza instalacja w Chinach, na istniejącej maszynie Heidelberg CX 102 8+L z 2012 roku, przeznaczonej do druku reklamowego, do druku opakowań, z wykorzystaniem druku UV. Jest to drukarnia należąca do globalnego koncernu, z siedzibą w USA.

- Sprzedaż – Luty 2015r.. Druga z kolei instalacja w Chinach, na istniejącej maszynie Heidelberg XL 105 6+L, z 2006 roku, przeznaczonej do druku reklamowego i do druku opakowań.

Więcej informacji na temat szczegółów technicznych można znaleźć w kolejnych zakładkach.